Вихідні у жовтні: коли та як відпочиватимуть українці

вересня 26 / 2020
Жовтень – середина осені й золота пора. Другий осінній місяць подарує українцям додатковий вихідний для відпочинку.

У жовтні традиційно відзначатимуть День захисника України. Днем вшанування захисників України є одна й та ж сама дата – 14 жовтня. Починаючи з дня започаткування у 2015 році, це свято відзначається на державному рівні, а отже – є офіційним вихідним.

Таким чином, на День захисника України, який цього року припадає на середу, українці відпочиватимуть один день посеред тижня.

До того ж, крім Дня захисника України, цього дня відзначають ще два значущих для нашої країни свята – Покров Пресвятої Богородиці й День українського козацтва.

Загалом у червні поточного року буде 5 субот і 4 неділі. З урахуванням додаткового вихідного, у другий осінній місяць українці матимуть 21 робочий та 10 офіційних вихідних і святкових днів.

Слід також зауважити, що у другий місяць осені в Україні традиційно переводять годинники. Перехід на зимовий час відбувається в останню неділю місяця. Тобто у 2020 році це відбудеться 25 жовтня.


Основні свята та пам’ятні дати у жовтні 2020
1 жовтня - Міжнародний день музики, Міжнародний день людей похилого віку, Всесвітній день вегетаріанства.
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства, Всесвітній день посмішки, Міжнародний день соціального педагога.
3 жовтня - Всесвітній день тверезості,
4 жовтня - День вчителя в Україні, Всесвітній день тварин.
5 жовтня - Всесвітній день учителя, Всесвітній день архітектора, Міжнародний день лікаря.
8 жовтня - День юриста України, Всесвітній день зору.
9 жовтня - День ріелтора в Україні, Всесвітній день пошти.
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я, День працівників стандартизації та метрології України, а також Європейський день боротьби проти смертної кари.
11 жовтня - Міжнародний день дівчаток, Всесвітній день боротьби з ожирінням, День художника в Україні, День працівника СЕС України.
12 жовтня - Міжнародний день пo зменшенню небезпеки стихійних лих, День кадрового працівника.
14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України і День українського козацтва, Всесвітній день стандартів.
15 жовтня - Всесвітній день боротьби з раком грудей, Міжнародний день білої тростини (День сліпих), Всесвітній день миття рук, Міжнародний день сільських жінок, День пам'яті жертв викиднів і дитячої смертності.
16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога, Всесвітній день продовольства, Всесвітній день хліба, День шефа і День алерголога.
17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, День працівників целюлозно-паперової промисловості в Україні.
18 жовтня - День працівника харчової промисловості, Всесвітній день цукерок.
20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби проти захворювання на рак молочної залози, Всесвітній день статистики, Міжнародний день кухаря і авіадиспетчера, Всесвітній день боротьби з остеопорозом.
22 жовтня - Міжнародний день людей з вадами мовлення, Міжнародний день без паперу.
23 жовтня - День рекламіста.
24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй, Всесвітній день інформації про розвиток, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, Міжнародний день боротьби жінок за мир.
25 жовтня - День автомобіліста, Міжнародний день тещі, День маркетолога, День народження Національної спілки художників України.
26 жовтня - Міжнародний день шкільних бібліотек.
27 жовтня - Всесвітній день аудіовізуальної спадщини,
28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників, Міжнародний день анімації.
29 жовтня - День військового фінансиста України, Всесвітній день боротьби з інсультом, Всесвітній день псоріазу.
31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст, Міжнародний день економії, а також Хелловін.

Категорія : Україна


Залишити Коментар