У Закарпатській обласній раді зустрілися голови ради різних скликань

серпня 24 / 2022

Голови різних періодів роботи Закарпатської обласної ради зустрілися сьогодні разом у «обласному парламенті» з нагоди Дня незалежності. Ініціативу започаткував діючий голова облради Володимир Чубірко.
На символічну зустріч-бесіду до свята було запрошено усіх голів облради, які залишилися живими. Через певні обставини не змогли прийти Іван Іванчо, який був головою облради з 1998 по 2001 рік, Михайло Кічковський (очолював облраду з 2006 по 2010 роки) та Олексій Петров, котрий головував у обласній раді у період з 7 грудня 2020 до 15 листопада 2021 року.
Про ситуацію у області, про думки з приводу того, як розвивати край та про свій досвід вирішення певних питань життєдіяльності області з діючим головою ради ділилися Микола Андрусь (голова ради 2002-2006 років) Іван Балога (головував з 2010 по 2014 роки) та Михайло Рівіс, діючий депутат ради (був головою у 2015-2020 роках). У зустрічі також взяли участь керуюча справами облради Мирослава Ливч та її заступник Юрій Бортейчук.
Усі екс-голови очолювали обласну раду у період Незалежної України. Тож кожен пригадав кавалок зі своєї роботи.
Так Микола Андрусь розповів, що порівнювати початок 2000-х і наші дні важко. Адже зараз в Україні надскладна ситуація і відповідальності на керівництві різних рівнів значно більше. У період його головування в області створювалися робочі місця, будувалися інвестиційні зони, добре працювала економіка. Створювався і своєрідний фундамент для міжнародної співпраці, яку вдало продовжили його наступники. Микола Андрусь нині займається державною програмою пільгового житлового кредитування. Відтак запропонував діючому голові підтримати цю програму з метою допомоги у кредитуванні тих закарпатців, які приймають внутрішньо переселених українців і потребують покращення житлових умов.
У свою чергу Іван Балога пригадав, що кінець його каденції теж припав на початок війни на Сході України у 2014 році. Як тоді, так і зараз, ситуація була вкарй напруженою. Закарпаття, як і нині, хоч і не опинилось у епіцентрі бойових дій, однак відчуло економічний спад у державі. Попри початок агресії росії проти України, тоді, за словами екс-голови, окремі політики намагалися заробити на складній ситуації політичні дивіденди. До речі, на зміну Іванові Балозі тоді керувати радою прийшов нині діючий голова Володимир Чубірко. Іван Балога також пригадав початок роботи над міжнародним партнерством. Починали із найближчих сусідів. З того часу беруть початок нині міцні і дружні відносини з чеськими та угорськими партнерами…
Михайло Рівіс, котрий очолював обласну раду відносно недавно, пригадав, як разом із нині діючим головою формували перше і єдине в Україні європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА. А також – старт адміністративної реформи, внаслідок якої в області було утворено 64 територіальні громади та 6 районів замість раніше існуючих 13-ти. Михайло Рівіс також, у зв’язку з важкою еконмічною ситуацією в Україні запропонував попрацювати над програмою впровадження альтернативних (наприклад, теплоповітряних) джерел опалення, яку було започатковано для підприємств області. Зараз же, на думку екс-голови, таку програму можна поширити і на населення Закарпаття, тим самим заощадивши кошти краян на опалення.
Володимир Чубірко занотував пропозиції колег та пообіцяв ознайомити з нтми діючий депутатський корпус ради. Він також розповів про розширення міжнародної співпраці обласної ради. Особливо - з країнами Прибалтики, окремими воєводствами Польщі та областями Угорщини. За словами голови, міжнародні партнери з часу війни надали через посередництво Закарпатської облради близько 500 вантажівок гуманітарної допомоги, яку було передано у постраждалі внаслідок бойових дій райони, на потреби внутрішньо переселених осіб (ВПО) та частково направлено на склади військової адміністрації. Зараз, за словами Володимира Чубірка, підтримка ВПО, ветеранів і поранених воїнів ЗСУ та територіальних військових формувань – основні завдання обласної ради.
На завершення зустрічі, головам облради різних скликань було презентовано авторські металеві тризуби, які виготовляє інженер з Ужгородщини Ігор Коропчак, більш відомий виготовленням засобів для розмінування, що використовуються по всій лінії фронту. Відтак гості відвідали патріотичну виставку та нові експонати Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького.
Пресслужба Закарпатської обласної ради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар