Суспільство
735 Переглядів
0 Рейтинг
Про роботу над розробкою транспортної моделі Ужгорода та околиць говорили на круглому столі
серпня
09
/ 2022
Завершення першого і початок роботи на другим етапом розробки транспортної моделі Ужгорода та його околиць обговорили напередодні під час круглого столу в Ужгородській міській раді.
Українсько-словацький проєкт «Стратегія адаптації до зміни клімату та заходи щодо пом’якшення її негативних наслідків для транскордонного регіону Словаччини та України «CLIMADAM» реалізується за співфінансування з грантів Європейської економічної зони та державного бюджету Словацької Республіки.
У дискусії взяли участь заступник міського голови Василь Пинзеник, головний архітектор міста Олег Боршовський, його заступниця Тетяна Полтавцева, начальник відділу транспорту міськради Петро Бобик, начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Микола Пігуляк, керівник ТОВ «Про мобільність» Дмитро Беспалов, працівниця товариства та керівниця проєкту Оксана Мирошниченко, науковиця, голова ГО «Інститут розвитку Карпатського регіону» Наталія Каблак, представники Холмківської, Оноківської, Середнянської, Ставненської ОТГ, онлайн долучилися партнери зі Словаччини.
Транспортна модель міста – це цифровий портрет території, який дозволяє оцінювати його транспортну ситуацію і водночас математичний інструмент кількісної та якісної оцінки для прийняття ефективних управлінських рішень. За словами Дмитра Беспалова, вона розробляється для того, щоб «вилікувати» всі, пов’язані з транспортною доступністю, логістикою болячки громади, території і перш ніж, до прикладу, будувати житловий масив, велике підприємство, дорогу чи розв’язку, отримати відповідь на запитання: що буде, коли ми це зробимо?
Представники ТОВ «Про мобільність» попросили учасників круглого столу поділитися, які є наболілі транспортні проблеми в їхніх громадах, якими вони бачать свої населені пункти в майбутньому щодо транспорту.
Заступник міського голови Василь Пинзеник розповів, що, на його думку, Ужгород має бути містом без заторів, максимально пішохідним, із мережею добре спланованих платних паркувальних майданчиків. Від транспортної моделі насамперед потрібні відповіді, як усе це організувати, врахувати потреби автомобілістів, велосипедистів, пішоходів, де має бути односторонній/двосторонній рух, де встановлювати світлофори тощо.
Представники ОТГ, а звідти дуже часто мешканці їздять в Ужгород на роботу, закупки, у справах, для отримання освітніх, медичних, культурних та інших послуг, зазначали, що потребують регулярного, за чітким графіком сполучення комфортним транспортом, велодоріжок. Серед проблем, які називали найчастіше – мало громадського транспорту, немає чітких графіків його руху, дороги мають бути якісними і для транспорту, і для пішоходів, потрібні велодоріжки, можливість пересуватися на електросамокатах та інших видах транспорту, регіон потрібно з’єднати із сусідніми селами-містами Словаччини і синхронізувати транспорт між ними, Ужгород не має територій для розвитку, потрібна системна співпраця міста та сусідніх громад.
Начальник управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Микола Пігуляк та головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський наголосили на важливості узгодженості транспортної моделі з генеральними планами територій.
Представники СЕО ТОВ «Про мобільність» зазначали, що зараз Ужгород – одне з найавтомобілізованіших міст, а це, крім логістики, шкодить й екології. Розповіли, що вже проаналізували з накладанням на карти кількість населення в Ужгороді та околицях і його потреби, зокрема, трудову міграцію; мережі доріг, швидкість, інтенсивність руху; сукупний тижневий пробіг приміських автобусів; особливості залізничного сполучення; інтенсивність використання водіями та пішоходами вулично-дорожньої мережі тощо.
За підсумками обговорення домовилися про подальші кроки для підготовки транспортної моделі, зокрема, в громади надішлють додаткові запити для детального уточнення вихідних даних.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
квітня 15 / 2021
-
квітня 02 / 2021