Архітектурно-містобудівна рада розглядала об'єкти будівництва і реконструкції в Ужгороді

квітня 02 / 2021

7 об’єктів будівництва і реконструкції розглянули напередодні члени архітектурно-містобудівної ради при управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міської ради.
Зокрема, усі 14 присутніх на засіданні підтримали рішення схвалити та прийняти за основу проєкт реконструкції будівлі №5 на вул. Августина Волошина. Головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський поінформував, що будівля знаходиться на території історичного ареалу та пам’ятки містобудування місцевого значення – Комплекс Замкової гори. Реконструкцію розглядала Консультативна рада Закарпатської ОДА, є позитивний висновок органу охорони культурної спадщини облдержадміністрації.
Під час обговорення в міській раді схвалили бажання замовника зробити якісну реставрацію та відновлення цінного барокового будинку, відомого як «Золотий ключик», підтримали проєктні рішення повного відновлення фасаду, конфігурацію даху та черепичну покрівлю «бобровий хвіст», встановлення дерев’яних вітрин та воріт. Рекомендували доопрацювати вигляд слухових вікон мансарди та залишити емблему-кронштейн на фасаді «Золотий ключик».
Одностайно підтримали і реконструкцію власної квартири №1 із розширенням в межах існуючого горища над частиною квартири у будинку №30 на вул. Собранецькій. Об’єкт розташований на території історичного ареалу, але реконструкція запланована в межах існуючого горища і не впливає на забудову. Проєкт також розглядався Консультативною радою Закарпатської ОДА, є позитивний висновок органу охорони культурної спадщини. Управлінню містобудування та архітектури Ужгородської міськради рекомендували надати містобудівні умови та обмеження на проєктування.
Схвалили і реконструкцію власної квартири № 4 із розширенням на власній земельній ділянці з виділенням в окреме будинковолодіння на вул. Августина Волошина №25. Споруда теж на території історичного ареалу та пам’ятки містобудування місцевого значення – Комплекс Замкової гори. Проєкт розглядала Консультативна рада Закарпатської ОДА, є погодження департаменту культури ОДА. Управлінню містобудування та архітектури Ужгородської міськради рекомендували надати містобудівні умови та обмеження на проєктування.
Більшість учасників засідання архітектурно-містобудівної ради погодилися прийняти за основу проєкту реконструкції власної квартири №6 із розширенням в межах існуючого горища на набережній Незалежності №21, секц.1.
Ця споруда теж на території історичного ареалу та пам’ятки містобудування місцевого значення – Малий Галагов. Проєкт розглядався Консультативною радою Закарпатської ОДА, погоджений департаментом культури ОДА. Члени містобудівної Ужгородської міськради запропонували надати на реконструкцію містобудівні умови та обмеження, але щоб замовник та ОСББ розробили Паспорт опорядження фасаду, подали його на погодження управлінню містобудування та архітектури міськради та департаменту культури Закарпатської ОДА.
Чимало зауважень було до проєкту реконструкції власних офісних приміщень із надбудовою мансардного поверху в будівлі №50 на вулиці Мукачівській.
Розробник розповів, що планується надбудова мансардного поверху в межах приміщень, оскільки суміжні власники не згодні робити мансарду над їхніми приміщеннями.
Після обговорення прийняли рішення: управлінню містобудування та архітектури надати містобудівні умови та обмеження, але необхідно розробити проєкт перспективного вигляду надбудови мансардного поверху всього будинку, вирішення фасаду з входами та вітринами, передбачити та систематизувати перспективні місця встановлення вивісок; отримати погодження суміжних власників щодо надбудови; при влаштуванні мансарди зберегти існуючий рівень гребню даху, передбачити мансардні вікна; паспорт опорядження всього фасаду подати на погодження управлінню містобудування та архітектури і департаменту культури Закарпатської ОДА.
Повторно розглянули на засіданні ради напередодні проєкт будівництва торгово-житлового комплексу на вулиці Олександра Радищева, 7. Розробник поінформував, що виправив попередні зауваження: надано ситуаційний план, переріз по вулицях, проїздах; розміщення відкритих стоянок по периметру житлового кварталу відповідає державним будівельним нормам; доопрацювані фасади, передбачено перспективне засклення балконів. Однак члени ради зробили зауваження: необхідно врахувати розрахунок площі озеленення, парковок та майданчиків обслуговування до кількості квартир.
Одностайно схвалили члени архітектурно-містобудівної ради і проєкт благоустрою скверу на площі Богдана Хмельницького та встановлення там 30-метрового флагштоку з Державним прапором і залізобетонної стели на існуючих фундаментах та конструкціях колишнього пам’ятника.
Категорія : Різне


Залишити Коментар