У міськраді Ужгорода провели чергове засідання робочої групи із впорядкування роботи служб таксі

липня 01 / 2022


Чергову зустріч із керівниками та власниками служб таксі провели сьогодні в Ужгородській міській раді – за розпорядженням міського голови Богдана Андріїва діє робоча група щодо впорядкування діяльності із надання цих послуг.

Начальник відділу транспорту Петро Бобик зазначив: позитивно, що зростає конкуренція на ринку перевезень на таксі в нашому місті і, як наслідок, пасажири мають змогу отримувати якісніші послуги. Проте ключове питання – аби всі служби працювали в рівних умовах і сплачували податки, щоб захищеними були і водії, які надають послуги, і пасажири, а місто мало надходження коштів для розвитку дорожньої інфраструктури. Загалом же ситуація на ринку таксі складна, намагання протягом багатьох років врегулювати її на державному рівні не завершилися прийняттям закону, попри розробку багатьох законопроєктів. В Ужгороді рішенням виконкому визначені місця для стоянок таксі, їх дооблаштують, якщо буде потреба у збільшенні локацій – необхідно подавати пропозиції у міську раду.

Заступник начальника Державної податкової інспекції в Ужгороді ГУ ДПС у Закарпатській області

Василь Дюлай відзначив, що зараз податкове навантаження зведено до мінімуму, і, сплативши зовсім невеликий відсоток від заробленого, служби таксі уникають штрафів у разі перевірок, дбають про майбутню пенсію для водіїв, сприяють ремонтам, утриманню міських доріг. За словами податківця, до них зараз дуже багато запитів із проханням підтвердити діяльність, сплату відрахувань 25-30 років тому, бо людям не вистачає стажу для виходу на пенсію, а тому кожному, навіть молодим, потрібно працювати легально і думати про своє забезпечення на схилі років. Тоді як чимало служб таксі офіційно показують, що у них працює мінімальна кількість людей або й жодного.

Заступниця начальника управління економічного розвитку міста Ужгородської міськради Олеся Афанасьєва наголосила, що за попередніми підрахунками через неналежну роботу таксистів щомісяця міський бюджет недоотримує близько 700 тисяч гривень. Водії, які працюють на власних авто, не хочуть реєструватися як ФОП, а служби не укладають із ними договори, тому складно когось притягнути до відповідальності у разі нанесення шкоди місту чи пасажирам, надання неякісних послуг тощо.

Радник міського голови, депутат міськради Григорій Шевчук акцентував: усі, на ринку перевезень таксі повинні працювати у рівних умовах, не може бути так, що великі мережеві компанії, сервіси не сплачують в місто податки, однак при цьому користуються міськими дорогами, які постійно потрібно обслуговувати, ремонтувати.

За підсумками наради вирішили, що як і планувалося, незабаром розпочнуться перевірки, насамперед таксистів, які працюють на залізничному вокзалі та на площі Корятовича. Нагадаємо, понад місяць тому представників служб таксі на засіданні робочої групи у міськраді Ужгорода про це попередили і просили їх упорядкувати свою діяльність. Перевізників, які працюють у правовому полі, це жодним чином не стосуватиметься.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар