В Ужгороді відкрили перший в Україні сервісний центр Товариства Червоного Хреста України

червня 15 / 2022


Перший в Україні сервісний центр Товариства Червоного Хреста України, де надаватимуть медичну, фармацевтичну, соціальну допомогу, консультації психолога, відкрили сьогодні в Ужгороді.
Це – наметове містечко в дворі Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая (площа Жупанатська). І закарпатці, і вимушені переселенці, гості краю можуть отримати консультацію сімейного лікаря, тут же, у фармацевта, – ліки, які призначив медик, за призначенням і попередньою домовленістю – консультацію вузькопрофільного спеціаліста, а також психолога, з дітьми будуть проводити заняття, наприклад, поки дорослі вирішуватимуть у сервісному центрі інші питання.
Як повідомила на відкритті керівниця Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна Сабо, проєкт акумулювання надання комплексних – медичних, психологічних, соціальних послуг в одному місці реалізували за фінансової та іншої підтримки Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, зокрема фінського, австрійського та інших підрозділів. Вартість – понад 3,2 мільйони євро. Незабаром ще два такі центри відкриють у Тячеві та Рахові, але вже у стаціонарних приміщеннях.
Крім того, на Закарпатті діють 11 мобільних бригад, які виїжджають для надання комплексу послуг у найвіддаленіші куточки краю.
Пані Іванна подякувала численним колегам, які зібралися на відкриття, а також волонтерам, які цілодобово працюють із перших годин війни, нагадала, що Товариство Червоного Хреста України також не припиняло проєкти з надання допомоги хворим на ВІЛ, споживачам ін’єкційних наркотиків, хворим на туберкульоз, літнім людям, навчають наданню першої невідкладної допомоги. Розповіла про потужну роботу логістичного центру – хабу гуманітарної допомоги, через який пройшло уже понад 1200 тонн вантажів, щомісяця більше 600 палет відправляли в інші регіони України.
Заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Петро Добромільський висловив упевненість, що сервісний центр в Ужгороді буде прикладом для всієї країни, він дуже необхідний, адже на Закарпатті близько 400 тисяч вимушених переселенців і медична система дуже перевантажена, подякував працівникам і волонтерам Червоного Хреста за реальну – і коштами, і речами, і їжею, і психологічною підтримкою тощо – допомогу людям.
Керівник групи представників Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Леонард Метью відзначив, що над реалізацією проєкту в Ужгороді працювали волонтери не лише українські, а й з Японії, Австрії, Фінляндії, Канади, Індії.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв відзначив дуже активну допомогу Червоного Хреста вимушеним переселенцям в Ужгороді, подякував усім, хто реалізовує проєкт сервісного центру, побажав хорошої роботи, гарних відгуків про надані послуги.
Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний відзначив, що психологічна допомога зараз, під час війни, не менш важлива, ніж медична, бо людям, дітям, які тікали з-під обстрілів, однаково важливо лікувати як тіло, так і ментальну систему.
«Екскурсію» кабінетами наметового містечка провів представник Червоного Хреста Фінляндії Пенті Гаатанен. Зокрема, є кабінет сімейного лікаря, оснащений дещо потужніше, ніж більшість в Україні – монітори пацієнта, дефібрилятори, кисневі концентратори, розхідні матеріали тощо; кабінет для проведення маніпуляцій; кабінет надання психологічної допомоги; фармацевта, де можна отримати призначені сімейним лікарем препарати; приміщення для матері та дитини; місце для занять із дітьми.
Поруч із сервісним центром, на території музею, але ближче до реформатської церкви, облаштували раніше занедбану територію, встановили намети і видають гуманітарну допомогу – одяг, іграшки, засоби гігієни тощо. Як повідомила голова Ужгородської міської організації Червоного Хреста України Валентина Митровцій, щодня туди приходять в середньому три сотні людей.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар