Суспільство
3 522 Переглядів
1 Рейтинг
Яких вітамінів вам не вистачає, якщо постійно хочеться спати?
травня
17
/ 2022
Швидка втомлюваність і постійна сонливість без об’єктивних причин можуть сигналізувати про те, що у вашому організмі бракує вітамінів і мікроелементів.
Щоб позбутися таких неприємних проявів, потрібно поповнити запас корисних речовин.
Часті причини хронічної сонливості:
інтенсивні спортивні тренування;
збій режиму або недостача сну;
стреси, хвилювання, занепокоєння;
недостатній відпочинок;
захворювання;
наслідки прийому деяких ліків;
висока метеочутливість;
гормональні збої;
шкідливі звички;
дефіцит кисню.
1. Вітаміни групи B – недостача їх провокує постійну втому, навіть при наявності нормального відпочинку і сну. Джерела – гречана і вівсяна крупа, хлібні вироби, молочні продукти, сухофрукти, морепродукти.
2. Вітамін С – покращує імунітет, дає силу і витривалість, підвищує працездатність. Особливо багаті ним ягоди смородини, плоди цитрусових, шипшини, болгарський перець.
3. Вітамін D – дає енергію, бореться з втомою, допомагає зосередитися. Виробляється в організмі під дією сонячних променів і міститься в риб’ячому жирі.
4. Пантотенова кислота – регулює активність головного мозку, покращує механізми мислення і пам’ять, запобігає захворюванням у тонкому кишківнику. Джерелами є ікра морської риби, зелень, дріжджі, яйця, молочні продукти.
5. Йод – необхідний для нормальної роботи імунної системи, щитоподібної залози, впливає на процеси головного мозку. Міститься в морепродуктах і морській рибі, буряках, шпинаті, томатах, картоплі.
6. Рутин – охороняє клітинні структури від пошкодження, стимулює мозкову активність. Джерелами є гречка, зелений чай, свіжі плоди рослин.
7. Залізо – його брак провокує підвищену стомлюваність, зниження активності, погане самопочуття і поганий стан шкіри, волосся і нігтів. Для його засвоєння необхідний вітамін С. Міститься в горіхах, яблуках, буряках, печінці.
8. Калій – дає силу і витривалість, допомагає позбутися сонливості та постійної втоми. Особливо багато його в пророщених зернах, плодах рослин, бобових культурах.
*Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.
Джерело: otozh.com.ua
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
жовтня 05 / 2021
-
серпня 02 / 2020
-
березня 27 / 2020