Суспільство
1 258 Переглядів
0 Рейтинг
Що таке ротавірусна інфекція та як від неї захиститися
грудня
27
/ 2021
Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) — хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.
Ще кілька десятиліть тому про цю недугу ніхто не знав, а у захворілих осіб діагностували гастроентерит. Відкриття ротавірусу пов’язано з ім’ям Рут Бішоп, якій 1973 року вдалося виявити вірусні частинки в епітеліальних клітинах дванадцятипалої кишки пацієнтів.
Як зауважують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.
Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок.
Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.
Хворобу реєструють протягом усього року. Проте особливістю її як вірусного гастроентериту є підйом в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.
Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.
ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії).
За останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 — серед дітей до 17 років. Для порівняння, за такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.
Докладніше про імунопрофілактику: http://bit.ly/34hSKHX.
Як захистити себе від гострих кишкових інфекцій: http://bit.ly/2XqwFFG.
Тарілка здорового харчування: http://bit.ly/34hSatL.
Статистична інформація про поширеність в Україні ротавірусної інфекції: https://bit.ly/37p3Ixh.
Нагадаємо, що в одній із громад Закарпатської області виявили випадки поширення ротавірусної інфекції.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
грудня 26 / 2021