Суспільство
1 128 Переглядів
0 Рейтинг
У Києві обговорили сміттєву проблему на Закарпатті
липня
26
/ 2020
Під час зустрічі із головою екологічної інспекції України Андрієм Мальованим та генеральним послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто голова Закарпатської ОДА Олексій Петров розказав, що в області вже зробили і роблять, щоб зупинити «потоки» сміття. Так, у місті Рахів, де звалище знаходиться неподалік річки, побудовано дамбу, яка не допустила під час червневого паводку потрапляння відходів до Тиси.
Наразі проводиться розчищення русел річок від сміттєвих заторів силами рятувальників та Басейнового управління річки Тиса.
Розпочато інвентаризацію несанкціонованих сміттєзвалищ. Також розробляється стратегію поводження побутовими відходами в області.
На жаль, цю проблему не вирішити за один день, вона потребує комплексних рішень. бласть дотаційна. Населення і місцева влада не має власних коштів, щоб платити за збір, вивіз і утилізацію сміття. Потрібна державна підтримка.
«Мають бути розроблені компенсаторні механізми для підприємців, які займатимуться переробкою сміття, бо бізнес цей нерентабельний. Наприклад, в Угорщині єдиний завод по спалюванню сміття знаходиться у Будапешті, утилізує 65 % відходів у країні, отримує фінансову підтримку від держави. Підтримки держави таких заводів у нас нема, механізмів компенсації неприбуткового бізнесу поки також немає.
Полігони, що є на Закарпатті, заповнені від 85 % і більше. Ми доходимо до критичної межі.
Зараз розвивається рух активістів екологів. Є напрямок дійсно свідомих активістів, які організовують збір сміття, його сортування і так далі. Але, мушу констатувати, що є й «активісти-екологи» у лапках. Під час громадських слухань щодо виділення ділянки під полігон і сміттєпереробний завод вони накладають вето і не дають дозвіл. Ми уже направили свої пропозиції щодо змін, які потрібно внести до земельного законодавства, щоб подібні проєкти звільнили від громадських слухань, інакше ми потонемо у смітті», — повідомив О. Петров..
За підсумками зустрічі вирішили до 1 листопада забезпечити ліквідацію усіх несанкціонованих і стихійних сміттєзвалищ. До 15 серпня ідентифікувати і проінвентаризувати сміттєзвалища. До 31 грудня цього року розробити схеми санітарної очистки населених пунктів: кожен повинен мати, хто вивозить сміття, де і куди. І це має бути врегульовано законодавчо.
Мають бути визначені джерела фінансування по збору, перевезенню і переробці відходів. Паралельно триватиме просвітницька робота.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
липня 24 / 2020
-
липня 07 / 2020
-
липня 25 / 2020