Коли починається Петрів піст 2022

червня 15 / 2022

Петрів піст – один із найважливіших у році. Його дотримуються багато віруючих людей, оскільки режим харчування, прописаний у ньому, не суворий, порівняно з Великим постом. Влітку православні віруючі, крім цього посту, дотримуються ще одного – Успенського посту.

Петрів піст присвячений дням святкування пам’яті святих Петра та Павла. Під час цього посту дозволено багато послаблень в їжі, наприклад, православні можуть вживати в їжу рибу.

Коли починається Петрів піст 2022: дата
Початок посту залежить від свята Світлої Трійці – він завжди починається на другий понеділок після вшанування триєдності Бога. Трійцю відзначали 12 червня, тому Петрів піст 2022 триває з 20 червня по 11 липня. Основна мета посту – підготувати віруючих до дня пам’яті святих Петра і Павла, який в 2022-му році відзначається 12 липня.

Петрів піст: історія і традиції
Перші згадки про цей пост датуються писаннями часів III століття, але тоді про святих Петра і Павла не говорили. Вважалося, що цього посту можна дотримуватися тим, хто з яких-небудь причин не зміг пройти Великий піст – великодній. У IV столітті Петро і Павло отримали статус одних і найбільш значущих християнських святих, тому і піст приурочили до їх дня пам’яті.

Як правильно харчуватися в Петрівський піст
Згідно з легендою, Петро був сином рибалки, а тому в народі вважається покровителем рибалок. З цієї причини віруючим дозволено їсти рибу, але тільки не в середу і п’ятницю – в ці дні можна вживати тільки сиру їжу.

У свята, які випадають на період посту, господині дотримуються традицій і готують "рибники" – пироги з відповідною начинкою. У понеділки можна гарячу їжу без масла, а в інші дні – масло, рибу, морепродукти і гриби.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар