Церковне свято 19 червня 2022 - прикмети і заборони дня

червня 19 / 2022


Що можна робити 19 червня, а які дії суворо заборонені православним - дізнайтеся в матеріалі УНІАН.


Відомо, що Іларіон Сповідник був ігуменом в Далматській обителі. Він жив за часів, коли на християн влаштовували гоніння і всіляко боролися з іконошануванням. Було це за часів правителя Феодора Константинопольського. Кілька разів він був схоплений, посаджений в темницю, піддавався важким знущанням і тортурам голодом.

Від Господа Іларіон отримав великий дар - умів виганяти бісів і бачити душі померлих людей. Коли гоніння на християн скінчилися, він повернувся в свою обитель і прожив там до глибокої старості.


На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 19 червня - Ларіон Пропольник.

Православне свято 19 червня 2022 - день пам'яті преподобного Віссаріона
Преподобний Віссаріон жив в V столітті і походив з Єгипту. Ще в юнацтві він прийняв хрещення і став вести благочестивий спосіб життя. Часто піддавав себе подвигам - куштував мало їжі, постійно молився, відмовлявся від усього мирського. За такі старання Бог нагородив його даром чудотворення. Помер Святий Віссаріон в глибокій старості.

Прикмети 19 червня

колосся пшениці або жита цвітуть з верхівки - буде поганий урожай хліба;
коники стрекочуть - до гарної погоди;
кричить перепел - чекати сильних дощів;
різко похолодало - скоро температура на вулиці стабілізується.
Що сьогодні не можна робити
За старих часів вважалося, що незаміжнім дівчатам 19 червня не можна нюхати квіти, інакше вони віддадуть свою красу землі. Чоловікові і дружині разом заборонено працювати на городі, інакше сім'я буде лаятися. Не варто вирушати в подорож або планувати його - в дорозі вас обов'язково наздоженуть неприємності.

Що можна робити 19 червня
Назва свята "Ларіон Пропольник" з'явилася не просто так - слов'яни в цю дату працювали на полях і прибирали бур'яни. Також була традиція засівати поля хлібами, але влаштовувати прополку льону, маків і проса. Православні віруючі сьогодні можуть помолитися Іларіону Сповіднику про зміцнення сили духу, здоров'я для близьких і про захист будинку.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар