Позачергова сесія Закарпатської облради: невідкладні рішення та зміни до бюджету

травня 13 / 2023

12 травня, в Ужгороді відбулось засідання позачергової сесії Закарпатської обласної ради. У сесійній залі зареєструвалось 46 депутатів. На порядку денному було всього чотири питання.


За словами голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірко, зібрання на позачергову сесію зумовлено необхідністю оперативно ухвалити невідкладні управлінські рішення на вимогу часу.

Насамперед присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність.


Приступивши до порядку денного, депутати проголосували за надання функцій замовника з облаштування містечка модульного типу для потреб оборони у Закарпатській області – КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради. Іншим рішенням депутати затвердили відповідну Програму.

Житло з електропостачанням, водопостачанням, водовідведенням і благоустроєм передбачено для розміщення військовослужбовців, що проходять бойову підготовку.

У ході засідання депутати також ухвалили обласні програми та зміни до них, що були прийняті розпорядженнями облдержадміністрації – обласної військової адміністрації за період із 22 лютого 2023 року по 5 травня 2023 року.


Усього затверджено 19 обласних програм. Окремі з них націлені на забезпечення обороноздатності та життєдіяльності області: Програма організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення в Закарпатській області на 2021 – 2025 роки; Регіональна програма підготовки населення до національного спротиву на 2023 – 2027 роки; Програма підвищення спроможності та поліпшення умов несення служби у відділах прикордонної служби на українсько-угорському та українсько-словацькому державних кордонах (на ділянці відповідальності 94 прикордонного загону), розташованих на території Закарпатської області на 2021 – 2023 роки, Програма розбудови інформаційно-аналітичної системи «Ситуаційний центр «Безпекове Закарпаття» на 2022 – 2023 роки та ін.


Серед програм також соціально-економічний блок: регіональна програма «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки; Програма компенсації відсоткової ставки за кредитами на придбання житла військовослужбовцям Збройних Сил України (за контрактом) в Закарпатській області на 2023 – 2027 роки; Програма підтримки державної політики регіонального розвитку та підтримки громад Закарпатської області на 2021 – 2023 роки; Програма підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Ужгород» на 2021 – 2024 роки та ін.

А відтак депутати ухвалили деякі зміни до бюджету Закарпатської області на 2023 рік. Основні з них вносяться з метою співфінансування транскордонних проектів, будівництва дошкільного закладу, облаштування житла для вимушених переселенців, тощо.

Згідно рішення облради за рахунок отриманих трансфертів з місцевих бюджетів, збільшено обсяг ресурсу обласного бюджету в сумі 27 млн 332 тис грн. Частину цих коштів спрямовано на часткову компенсацію витрат суб’єктами господарювання на придбання альтернативних джерел енергозабезпечення (22 млн грн). Решту – на будівництво закладу дошкільної освіти на 150 місць у селі Заріччя Хустського району.


За рахунок субвенції з державного бюджету, близько 1,6 млн грн, розподілено між бюджетами територіальних громад, які мають розгорнуті локації для проведення заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки – локації здорової України».

Окрім того, перевиконання дохідної частини бюджету, що склало 42 млн 324 тис грн, розподілили для фінансування обласних програм, функціонування установ обласного підпорядкування та ремонт об’єктів спільної комунальної власності. Кошти спрямовано також окремим місцевим бюджетам області, зокрема для: облаштування місць тимчасового перебування вимушених переселенців, співфінансування до проектів транскордонного співробітництва, поточний ремонт дороги до румунсько-українського пункту пропуску та ремонт і реконструкції соціально важливих об’єктів територіальних громад.

Засідання позачергової сесії тривало відносно недовго, оскільки депутати швидко проголосували всі питання майже одноголосно. А відтак під гімн України, позачергова сесія Закарпатської облради урочисто була закрита.

Руслан ФАТУЛА
Категорія : Політика


Залишити Коментар