Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми

вересня 19 / 2020
Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми
Естонські дипломати поділилися на Закарпатті своїм досвідом вирішення сміттєвої проблеми

У Естонії кількість населення та виробленого сміття майже така ж як на Закарпатті. У Естонії розпочали вирішення проблеми сміття із його сортування – тут окремо збирають папір, скло, усе, що підлягає вторинній переробці – переробляють. Біовідходи компостують і продають як добриво.

Також запроваджена депозитна система для упаковки напоїв, коли за кожну повернуту скляну або пластикову пляшку чи навіть бляшанку можна отримати десять центів, які були закладені у вартість товару. Усе, що не підлягає вторинній переробці – спалюють.

Єдиний сміттєспалювальний завод знаходиться прямісінько у столиці країни –Таллінні. Він належить державі. Там спалюють 250 тисяч тонн сміття за рік. Із попелу відбирають усі кольорові метали, а те, що залишилося, використовують повторно для зігрівання полігону.

Підприємство – екологічно чисте, нарікань від мешканців на його роботу немає. Тут переробляють сміття із усієї країни, навіть завозять із сусідніх держав. Подібне підприємство могло б вирішити сміттєву проблему і на Закарпатті. Учасники зустрічі погодилися, що після зняття обмежень, закарпатська делегація особисто вивчить естонський досвід вирішення сміттєвої проблеми, а іноземні колеги долучаться до спільних проектів.

У зустрічі взяли участь голова Закарпатська обласна державна адміністрація Олексій Петров - голова Закарпатської ОДА, його перший заступник Олег Коцюба, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууско тощо.
Категорія : Політика


Залишити Коментар