Новини по нашому 315 Переглядів 0 Рейтинг

Плюс 100 додаткових викликів за добу: спека збільшила кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги Закарпаття

липня 11 / 2024
+100 додаткових викликів за добу -на стільки збільшилось кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги Закарпаття у зв'язку із спекою. За прогнозом, ще принаймні тиждень температура триматиметься+36 градусів. Розповідаємо, як захистити себе й близьких, коли стовпчики термометрів стрімко повзуть вгору.
Високі температури негативно впливають на здоров’я немовлят, людей похилого віку, хронічно хворих та тих, хто працює на вулиці. Спека може спровокувати виснаження та тепловий удар, а також загострити наявні захворювання, зокрема, серцево-судинні, респіраторні та ниркові.
Дотримуючись простих рекомендацій, можна запобігти негативному впливу спекотної погоди на здоров’я.
Уникайте спеки. За можливості не виходьте на вулицю та уникайте виконання напруженої роботи у найбільш спекотний час доби (пік активності Сонця припадає на 11:00-16:00). Перебувайте в тіні, не залишайте дітей та тварин у припаркованому транспорті, який може швидко нагрітися. Проводьте 2–3 години протягом дня у прохолодному місці.
Підтримуйте прохолоду в домі. Намагайтеся вночі, коли стовпчики термометрів опускаються, охолодити своє помешкання. Вдень зменште теплове навантаження на житло, використовуючи штори, жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів, які сприяють нагріванню повітря.
Дбайте, щоб тілу було комфортно у спеку. Віддавайте перевагу легкому та вільному одягу, обирайте натуральну постільну білизну. Приймайте прохолодний душ або ванну. Не забувайте про сонцезахисні засоби та головний убір.
Регулярно пийте воду. Важливо підтримувати оптимальний водний баланс, не чекаючи відчуття спраги. Та уникайте солодких, алкогольних або напоїв з кофеїном, адже вони сприяють втраті більшої кількості рідини.
Уникайте жирної та гарячої їжі. Такі продукти створюють додаткове теплове навантаження на ваш організм. Поступово збільшуйте споживання фруктів та овочів, адже в них міститься високий відсоток рідини.
СОНЯЧНИЙ ТА ТЕПЛОВИЙ УДАРИ: ЯК РОЗПІЗНАТИ І ДОПОМОГТИ
Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.
Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур.
Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.
Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.
Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.
Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.
Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.
Немовлята, люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи.
Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.
Ознаки теплового та сонячного удару:
теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;
м’язові спазми в руках, ногах або животі;
короткочасна втрата свідомості;
підвищення температури тіла;
нудота;
блювота;
втома;
слабкість;
головний біль;
запаморочення;
відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
швидкий пульс;
утруднене дихання;
галюцинації;
дезорієнтація.
!!! У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103 або 112) за підозри на тепловий чи сонячний удар.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар