Десять звичок хронічно нещасних людей

вересня 19 / 2020
Щасливі люди сприймають проблеми, як тимчасові труднощі, а нещасливі - як доказ того, що Всесвіт їх ненавидить «Щастя існує в таких різноманітних формах, що знайти йому чітке визначення дуже складно.
Десять звичок хронічно нещасних людей

А от визначити, що таке нещастя – легше простого; ви прекрасно розумієте, коли нещасливі», - пише доктор психології Тревіс Бредбері в колонці для Huffington Post.

Ваше нещастя так само шкідливе для оточуючих, як і пасивне куріння. Автор нагадує про результати дослідження вчених Стенфорда, яке тривало 80 років, які визначили, що ті, хто спілкується з нещасними людьми, мають слабке здоров'я і живуть менше. Автор нагадує, що з нещасливими людьми нелегко перебувати поруч, не кажучи вже про те, щоб з ними працювати. «Нещастя відштовхує людей, створюючи порочне коло, що заважає стати на ноги і по-справжньому реалізувати себе», - говорить Бредбері. Заздрість та щастя – речі несумісні. Перестаньте порівнювати себе з іншими «Нещастя може застигнути вас зненацька. Ваше щастя настільки залежить від ваших звичок, що потрібно уважно за ними стежити, інакше вони можуть затягнути вас у безодню», - попереджає психолог. Він називає десять звичок, характерних для хронічно нещасливих людей.

1. Відкладати на майбутнє
Говорити собі: «я буду щасливий, коли...» - найвірніший спосіб підхопити одну з нещасливих звичок. Не має значення, як закінчується ваша фраза (мова може йти про підвищення, більшу зарплату, нові відносини), тому що вона ставить вас у залежність від обставин, а поліпшення обставин не гарантує щастя. Киньте всі зусилля на те, щоб жити і бути щасливим у цьому.

2. Зациклюватися на матеріальних благах
Звикнувши гнатися за речами, ви стаєте хронічно нещасним, оскільки, крім неминучого розчарування, яке приходить, коли ви отримаєте бажане, приходить також і розуміння, що ви отримали ці речі ціною справді значущих речей: сім'ї, друзів і захоплень.

3. Сидіти вдома
Коли ви нещасні, уникати людей легко. Це велика помилка, оскільки соціалізація, навіть якщо вона вам не подобається, покращує ваш настрій. У кожного бувають моменти, коли хочеться забитися під ковдру й шипіти звідти на людей, але, коли такі моменти перетворюються в тенденцію, це стає небезпечним. Якщо ви відчуваєте, що нещастя робить вас асоціальним, зробіть над собою зусилля і виберіться в люди – різниця стане помітна відразу.

4. Вважати себе жертвою
Нещасливі люди завжди виходять із двох припущень: життя важке і не піддається контролю. Іншими словами: «світ проти мене, і я нічого не можу з цим вдіяти». Проблема в тому, що такий підхід привчає вас до почуття безпорадності. Ви не єдина людина, яка має проблеми, і ви можете контролювати своє майбутнє – якщо почнете діяти.

5. Бути песимістом
Немає кращої їжі для нещастя, ніж песимізм. Песимізм не тільки завдає удару по вашому настрою, він ще й є самоздійсненим пророцтвом: якщо ви чекаєте, що з вами трапиться щось погане, воно неодмінно станеться. Спосіб врятуватися від песимістичних думок – зрозуміти, наскільки вони нелогічні. Примусьте себе оцінювати виключно факти і ви побачите, що не все так погано.

6. Скаржитися
Чим більше ви розповідаєте, як все погано, тим більше в це вірите. Звичайно, ви можете сказати, що вам стає краще, коли ви обговорюєте з кимось свої біди, але є межа, за якою закінчується терапевтичний ефект і починається хронічне нещастя.

7. Робити з мухи слона
Проблеми бувають у всіх. Різниця в тому, що щасливі люди сприймають їх тверезо, як тимчасові труднощі, тоді як нещасливі вважають будь-яку дрібну неприємність черговим доказом того, що Всесвіт їх ненавидить. Щаслива людина, потрапивши в невелику аварію по дорозі на роботу, подумає: «Чорт, така неприємність, але, принаймні, і я, і машина цілі». Нещасливий вирішить, що цей тиждень, місяць та усе його життя прокляті.

8. Закривати очі на реальні проблеми
Щасливі люди несуть відповідальність за свої дії. Зробивши помилку, вони готові її виправити. Нещасливі люди бояться проблем і помилок, тому намагаються приховувати їх. Але чим довше ви ігноруєте проблему, тим більше вона розростається, поки дійсно не вийде з-під вашого контролю, і тоді ви зможете звично скаржитись і відчувати себе жертвою.

9. Не працювати над собою
Оскільки нещасні люди – песимісти, які вважають, що не можуть контролювати своє життя, вони найчастіше сидять і чекають, поки життя прийде до них. Замість того, щоб ставити цілі, вчитися і працювати над собою, вони продовжують плисти за течією і дивуються, чому в їхньому житті нічого не змінюється.

10. Озиратися на інших
Заздрість і щастя – речі несумісні. Якщо ви постійно порівнюєте себе з іншими, час зупинитися. «Змінивши свої звички, щоб стати щасливим, ви зробите собі неоціненну послугу, - підкреслює автор. – Але це важливо і тому, що, ставши щасливим, ви робите щасливими і людей навколо».
Категорія : Україна


Залишити Коментар