Новини по нашому 485 Переглядів 0 Рейтинг

Екологи б'ють на сполох: закарпатцям загрожують штрафи

лютого 17 / 2024

Українців застерігають від продажу рідкісних первоцвітів.


В Україні в лісах та садах починають з'являтись найперші весняні квіти. Це означає, що вже незабаром місцеві ринки будуть заповнені рядом букетів із цих ніжних рослин і продавці намагатимуться підзаробити на незаконному їх продажу. Найчастіше торгують першими весняними квітами до Дня всіх закоханих, 14-го лютого, 8-го Березня.
Водночас, торгівля квітами заборонена українським Законодавством й карається штрафами. Їхній розмір становить від 1 700 до 3 655 грн первоцвіти належать до рідкісних та зникаючих видів рослин. Більшість із них внесені до Червоної книги України й охороняються законом. Продаж первоцвітів з метою наживи істотно шкодить природі. Висмикування їх із грунту, не дає змоги рослинам утворити насіння, оскільки вони розмножуються не лише цибулинами, зазначають екологи.

Зауважмо, торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією й карається штрафом від 1 700 до 3 655 грн. Найбільше в Україні штрафують за продаж підсніжників. Також під забороною продажу крокуси, білоцвіти і проліски. Не варто нести із лісу на продаж й "ведмежу цибулю" - черемшу, яка до того ще й рідкісна червонокнижна рослина.

Що загрожує правопорушникам: ст. 88/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф від 510 до 1700 грн.

За ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – штраф від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу За один екземпляр незаконно зірваної червонокнижної квітки передбачена компенсація: (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси) та проліски – від 49 до 62 грн, сон-трава – від 37 до 62 грн.

Нагадаємо, на Закарпатті у багатьох районах почали уже квітнути перші підсніжники у садах. Не залежно від того, що надворі ще місяць лютий, в садах закарпатців уже справжня весна. Люди пораються уже на клумбах.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар