Екологи повідомляють: На Закарпатті розпочався сезон цвітіння рідкісних первоцвітів

березня 05 / 2023

На Закарпатті розпочався сезон цвітіння рідкісних первоцвітів!

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області нагадує, що первоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин. Більшість з них занесені до Червоної книги та охороняються законом.
Що загрожує правопорушникам:
-ст. 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн.;
- ч.2 ст.882 КУпАП – ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією об'єктів рослинного світу;
А за погіршення середовища зростання рослин, які занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов вирощування рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження накладається штраф за статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення на громадян від 340 до 510 гривень з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 510 до 850 гривень з конфіскацією незаконно добутого.

Закликаємо закарпатців бути свідомими, не реалізовувати та не купувати червонокнижні рослини. Збережемо первоцвіти разом!


Категорія : Суспільство


Залишити Коментар