Протягом минулого року на Закарпатті знизився рівень підліткової злочинності

березня 31 / 2025

📍Протягом минулого року на Закарпатті знизився рівень підліткової злочинності та кількості учасників скоєння злочинів. Натомість зросла кількість сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та дітей, котрі зазнали жорстокого поводження.

👉 Кореляція цих показників – результат взаємодії та роботи соціальних служб і залученості територіальних громад до процесу забезпечення дотримання прав дітей та запобігання їх порушенню, наголосив під час чергового засідання координаційної ради у справах дітей при обласній військовій адміністрації Юрій Гузинець - заступник голови Закарпатської ОВА.

🔎 Як відзначив начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП України в Закарпатській області Андрій Курта, минулого року на 6,8% загалом знизилася підліткова злочинність, а на 14,8% – кількість неповнолітніх учасників скоєння правопорушень.

🔹 За його словами, порідшали випадки вчинення шахрайств, розбоїв, завдання умисних тілесних ушкоджень, обігу наркотичних речовин, а також кількість повторного вчинення злочинів і скоєння їх у стані алкогольного сп’яніння. Зараз на обліку у відділах та відділеннях Нацполіції в області перебувають 74 неповнолітні.

✔️ Про роботу з дітьми, які проживають у функціонально неспроможних сім’ях, заходи щодо запобігання насильству та жорстокому поводженню з неповнолітніми розповіла начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлана Якімеліна.

📊 Вона зазначила, що протягом року на 12% зросла кількість дітей, котрі виховуються в родинах, які опинилися у складних життєвих обставинах (з 813 до 911), на 74,8% – неповнолітніх, які зазнали жорстокого поводження (із 74 до 132). Упродовж 2024 року на облік взято 193 дитини з цієї категорії.

📌 Як повідомили представники департаменту соціального захисту населення ОВА та обласного центру соцслужб, минулого року в регіоні працювали 32 служби підтримки постраждалих: мобільні бригади, притулки, денні центри з кризовими кімнатами, консультативні служби тощо. Крім того, ще 5 громад отримали державну субвенцію на створення й розвиток мережі таких осередків.

🔗 Під час засідання профільної координаційної ради окрему увагу приділили стану додержання прав дітей-ромів. Ішлося про забезпечення належного доступу до освітніх, соціальних, медичних послуг, проведення процесу документування неповнолітніх представників ромської громади тощо.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар