Майже кожен четвертий випадок менінгококу фіксується на Закарпатті

серпня 26 / 2020
Майже кожен четвертий випадок менінгококу фіксується на Закарпатті

Поки увага громадськості зосереджена на коронавірусі, на жаль, не зменшується кількість випадків інших, не менш небезпечних хвороб. Серед них – менінгококова інфекція. Тільки за перше півріччя цього року в області зафіксовано 39 випадків хвороби, з них 28 – у дітей (минулого року за цей же період на менінгокову інфекцію хворіло 40 закарпатців, з них – 31 діти).

Майже кожен четвертий випадок цієї хвороби в країні фіксується саме на Закарпатті. Так, за минулий рік із 299 випадків в Україні 84 зареєстровано саме на території нашої Закарпатської області.

Менше тижня тому стало відомо про те, що на Великоберезнянщині троє дітей заразилися менінгококом, одна з яких померла.

Підступність хвороби в тому, що її перебіг часто нагадує ГРВІ. У зоні найвищого ризику – діти, а безсимптомними носіями хвороби часто є дорослі. Хвороба може мати стрімкий перебіг (блискавично, протягом доби, погіршується стан дитини), спричиняє інвалідизацію при одужанні. Тому нагадуємо батькам, які прояви недуги мають насторожити їх у першу чергу.

Раптова лихоманка

Захворювання, пов’язане із запаленням оболонок головного і спинного мозку, починається зазвичай із стрімкого підвищення температури тіла, часто до критичних для життя показників. Дитина починає тремтіти і скаржиться на те, що їй весь час холодно. Температуру збити важко.

Дуже сильний головний біль

При менінгіті він буває практично нестерпним. При цьому часто біль сковує ще й шию пацієнта. Але через те, що голова у хворого буквально «розколюється», він може не звертати на це уваги. У новонароджених немовлят характерною ознакою менінгіту є опуклість у ділянці тім’я. Дитина плаче, не хоче, щоб її брали на руки.

Проблеми із зором

Зображення в очах хворого постійно роздвоюється. Ще однією ознакою менінгіту є страх яскравого світла, у дитини починають сльозитися очі, погіршується самопочуття.Ригідність (значне підвищення тонусу) м’язів шиї, потилиці

При цьому хворий відчуває заніміння, утруднені рухи головою. Дитина з менінгітом перебуває в особливій позі: лежить із закинутою головою і зігнутими ногами. Навіть якщо зможе нахилити голову до грудей, у неї одразу ж згинаються в колінах ноги, розігнути які в такому положенні неможливо.

Нудота, напади блювання, які не приносять полегшення

Дитина страждає від болю в животі, втрачає апетит, можлива діарея.

Висипи на шкірі

Зазвичай, він рожево–червоного кольору і розташований на шкірі сідниць, стегон, гомілок, нижньої частини тулуба. Розмір висипки від 1-2 мм до декількох сантиметрів. Згодом у центрі найбільших елементів висипу утворюється некроз.

Сплутаність свідомості, в’ялість або, навпаки, збудженість, галюцинації

Якщо наявні хоча б деякі з перелічених симптомів, слід НЕГАЙНО викликати екстрену медичну допомогу або чимскоріше самостійно їхати до лікарні. Менінгіт провокує такі ускладнення, як втрата слуху, розвиток епілепсії, ендокардит (запалення внутрішньої оболонки серця), гнійний артрит, порушення згортання крові, вади розумового розвитку тощо.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар