Гарячі Новини
387 Переглядів
0 Рейтинг
Симптоми та діагностика алергічного риніту
листопада
11
/ 2024
Алергічний риніт, також відомий як алергічний риносинусит, є одним з найпоширеніших респіраторних захворювань. Приблизно 500 мільйонів людей у всьому світі скаржаться на нього. Нелікований алергічний риніт знижує якість життя та призводить до погіршення успішності у школі або на роботі. Так якими ж симптомами він проявляється та як його лікують? Чи існують ефективні домашні засоби від алергічного риніту?
Алергіки стверджують, що вживання сиропу Еріус— препарату, що підходить для дітей та дорослих, значно полегшує симптоми алергії.
Алергічний риніт: які його причини?
Його основною причиною є індивідуальна гіперчутливість імунної системи до надмірного вироблення антитіл IgE, інакше відомої як «атопія».
Алергічна чутливість може бути успадкована в генах та проявлятися невдовзі після народження. Однак важливо пам'ятати, що алергія може розвинутися в будь-якому віці.
Кількість алергіків постійно зростає. Причини цього слід шукати у:
• зростаючому забрудненні навколишнього середовища;
• постійному контакті з хімічними речовинами, що містяться у харчових продуктах, миючих засобах, косметиці та штучних тканинах
• надмірній гігієні, що обмежує природний контакт організму з різними мікроорганізмами (занадто часте миття, а також надмірне використання дезінфікуючих засобів);
• надмірне вживання антибіотиків;
• потепління клімату (що призводить до подовження вегетаційного періоду рослин та впливу інгаляційних алергенів).
Симптоми
Симптоми алергічного риніту можна розділити залежно від того, чи переважає в пацієнта чхання та витікання секрету, або порушена прохідність носа. У першій групі пацієнтів типовими симптомами алергічного риніту є
• чхання;
• водянисті виділення, що сочяться з носа;
• стікання виділень по задній стінці горла;
• свербіж у носі;
• закладеність носа;
• кон'юнктивіт.
На противагу цьому, друга група пацієнтів, майже не чхає та має густі слизові виділення. У них немає свербіння в носі, та симптоми навряд чи погіршуються вночі, на відміну від першої групи пацієнтів.
Діагностика
Щоб з'ясувати причини алергічної назальної обструкції, необхідно провести спеціалізовані алергічні шкірні тести. Позитивний результат буде свідчити про гіперактивність внаслідок розвитку сенсибілізації до досліджуваного алергену. Ці шкірні тести проводяться на місці надання медичної допомоги. Їхній результат повинен бути зіставлений з історією хвороби пацієнта. Це пов'язано з можливістю позитивного результату при відсутності симптомів під час контакту з алергеном.
Як лікувати алергічний риніт?
Лікар підбирає індивідуальні ліки: тип залежить від того, як часто у вас трапляються напади алергії, наскільки важкі та неприємні ваші симптоми, а також від вашого віку та наявності інших супутніх захворювань. Лікування є оптимальним, коли воно має високу ефективність та мінімізує побічні ефекти (особливо в дітей). Важливими є також особисті вподобання, тобто якій формі ліків ви надаєте перевагу: таблеткам чи, можливо, сиропу? Не останню роль відіграє й ціна.
Обов'язково розкажіть про все це своєму лікарю, а потім дотримуйтесь його рекомендацій щодо терапії. Коли ви тримаєте алергічний риніт під контролем або значно полегшуєте його симптоми, якість вашого життя швидко покращується та водночас ви уникаєте додаткових ускладнень зі здоров'ям. Важливою також є профілактика ускладнень та супутніх захворювань.
Rondon C, Campo P, Salas M et al. Efficacy and safety of D. pteronyssinus immunotherapy in local allergic rhinitis: a double-blind placebo-controlled clinical trial. Allergy 2016,71: 1057-1061.
Schäfer T, Schnoor M, Wagenmann M et al. Therapeutic Index (TIX) for intranasal corticosteroids in the treatment of allergic rhinitis. Rhinology 2011; 49(3): 272-280.
Rapiejko P, Sosnowski TR, Sova J, Jurkiewicz D. Deposition of intranasal glucocorticoids – preliminary study. Otolaryngol Pol 2015; 69(6).
Категорія : Гарячі Новини
Схожі Новини
-
серпня 02 / 2020
-
липня 06 / 2024
-
березня 21 / 2021
-
травня 27 / 2024