Зруйновані дамби, підмивання дороги та затоплені домогосподарства: Стихія на Закарпатті (відео)

листопада 04 / 2023


Зруйновані дамби, підмивання дороги та затоплені домогосподарства – всі ці руйнівні наслідки несе за собою найсильніша стихія – вода. Щороку гірські райони нашого краю страждають від паводків та значних рівнів підняття води. У небезпеці опиняються не лише об’єкти інфраструктури, але й оселі тих громадян, що проживають поруч.

Річки у цей період, традиційно, розливаються і виходять з берегів і формують заплаву — територію, яка періодично затоплюється водою. Причиною такого явища є зазвичай значні опади, що характерні для осіннього періоду. Задля того аби запобігти небезпеці Тячівське районне управління водного господарства проводить роботи щодо очистки русел річок, що знаходяться на території їх обслуговування.

Наразі критична ситуація одразу на декількох ділянках. Спецтехніка працює на території Нересницької громади, де стихія вщент зруйнувала дамбу. Також постраждали і автошляхи загального користування.

Аби вирішити запобігти можливим наступним підвищенням та загрозі громадян підрядник працює на збільшує русло річки. Проблема потребувала негайного вирішення, адже вода піднялася до будинків громадян та була загроза блокування проїзної частини, через яку здійснюється рух. Тому з бюджету сільської ради було виділено кошти задля усунення наслідків негоди. До робіт залучають і місцевих підприємців. Потрібно запобігати надзвичайним ситуаціям, а не боротися з їх наслідками.

Проте, як розповідає начальник управління водного господарства, через брак фінансування управління не в змозі проводити всі необхідні профілактичні заходи. Працівники водного господарства моніторять поточну ситуацію та під час районної комісії ТЕБ та НС звітують про поводження води у річках.

Профільні служби комунікують з органами місцевого самоврядування аби оперативно виявляти та ліквідовувати наслідки негоди. Звичайно, людина не в силі контролювати силу природи, проте варто завчасно запобігати надзвичайним ситуаціям, аніж боротися з їх насідками.

Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар