Перший сміттєсортувальний завод Закарпаття готовий на 50%

вересня 07 / 2023
♻️Перший сміттєсортувальний завод Закарпаття готовий на 50%

Про це у ході презентації результатів робіт повідомив Томаш Боґлар, виконавчий директор угорської компанії «Менто», яка виграла тендер на спорудження заводу у селі Яноші Берегівського району.

Із ходом робіт ознайомилися голова Закарпатської облради Володимир Чубірко разом із угорськими партнерами.

Станом на сьогодні по всій території будівництва проведено більшість земляних робіт із влаштування проектної поверхні ґрунту та благоустрою. Зокрема — рельєфне формування і трамбування днища та дамб полігону для зберігання твердих побутових відходів, виконується монтаж ізоляційних шарів, прокладання технологічних трубопроводів.

На ділянці для компостування виконані земляні роботи, готові щебеневі та бетонні основи, водовідвідні лотки, проводиться монтаж ПЕ ізоляції, армування та влаштування залізобетонного покриття. На розвантажувальній площадці та на внутрішніх дорогах і проїздах проводяться земляні роботи та влаштування щебеневих основ. Крім того, пробурена артезіанська свердловина глибиною 111 м.п. та встановлено 5 контрольних свердловин. Закінчується будівництво будівлі насосної станції, прокладена більшість зовнішніх інженерних мереж – побутової та виробничої каналізації та водопроводів. Виконано більше половини рельєфного формування та трамбування смуги навколо території під захисні лісопосадки, канаву та огорожу. Заготовлені будівельні матеріали для огорожі.

Одночасно тривають роботи із будівництва інших споруд. Зокрема, закінчено мурування стін першого поверху та проводиться влаштування залізобетонного перекриття адмінбудівлі та котельні. Гараж та майстерня: готові залізобетонні основи, у виробника проводиться виготовлення збірних металевих конструкцій будівлі. Побудовано каркас та перекриття будівлі для зберігання небезпечних відходів, триває монтаж даху. Обладнується вагова та прохідна. На різних стадіях готовності знаходяться резервуари очищеної та забруднених вод, пожежний резервуар тощо.

За словами голови облради Володимира Чубірка, завод, який будують за кошти ЄС та уряду Угорщини, належатиме 10 територіальним громадам Берегівщини, які об’єднані у Асоціацію. Будівництво має бути завершене до кінця року. Відтак буде проведено консультації з технічним секретаріатом програми про місце будівництва другого такого заводу на Закарпатті.

Нагадаємо, що сміттєсортувальний завод поблизу села Яноші Берегівського району зводиться у рамках проєкту HUSKROUA/1701/LIP/006 «Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні». Партнери проєкту: ЄОТС ТИСА, ТОВ Некомерційне Агентство територіального розвитку та управління навколишнім середовищем області Саболч-Сатмар-Берег, Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар