На кордоні з Румунією закарпатські митники запобігли вивезенню з України старовинної церковної ікони

квітня 08 / 2023На митному посту «Дякове», що на українсько-румунському кордоні, закарпатські митники не дозволили співвітчизнику вивезти з території України старовинну ікону Божої матері під виглядом особистих речей.
45-річний водій рейсового автобусу, прямуючи разом з пасажирами до Італії, під час проходження митного контролю у «червоному коридорі» вказав у декларації про переміщення виключно особистих речей. Ще й усно заперечив про наявність товарів, щодо яких діють заборони або обмеження на вивезення закордон.
Втім, коли митники перевірили особисті речі водія, що знаходилися в салоні автобусу поруч з ним, то виявили в дерев’яному ящику старовинну ікону із зображенням Божої матері, загорнуту в сіру матерію.
Згідно із чинним законодавством та наказом Міністерства культури України «Питання видачі свідоцтва на право вивезення культурних цінностей з території України» для вивезення ікони потрібне «Свідоцтво на право вивезення культурних цінностей з території України», і вона підлягає обов’язковому письмовому декларуванню. Жодних дозвільних документів на право вивезення з нашої держави виявленої ікони водій автобусу при собі не мав.
Тож, не заявивши за встановленою формою точних відомостей про переміщення через кордон товару, який обмежений до вивезення, відносно тернопільчанина інспектори задокументували протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України.
Ікона Божої матері, на дерев’яній основі, розміром 27х36х1,5 см, тимчасово вилучена. Справу скерують до суду, який і вирішить долю раритетного церковного витвору. А от залучений спеціаліст-експерт остаточно визначить, чи представляє даний предмет старовини історичну чи культурну цінність.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар