Закарпатські митники вилучили брендові речі, які українець віз з Італії

червня 11 / 2020
Закарпатські митники вилучили брендові речі, які українець віз з Італії
На митному посту «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби припинено незаконне ввезення брендового одягу, сумок та кепок. Ввозив товари громадянин України на мікроавтобусі «MERSEDES-BENZ SPRINTER 313» з причепом. Українець повертався з Італії. Формою проходження митного контролю громадянин обрав «червоний коридор».

Працівники митниці запропонували співвітчизнику заповнити митну декларацію, в якій той вказав паспортні дані, відомості про транспортний засіб та наявність особистих речей та супроводжуваного багажу.При усному опитуванні українець підтвердив відомості, вказані ним у митній декларації, та заперечив наявність будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

У ході митного контролю транспортного засобу та речей громадянина митники виявили незаявлені в митній декларації та при усному опитуванні товари іноземного виробництва, зокрема футболки, поло, шорти, джинси, кепки, сумки, рюкзак таких торгових марок: «FRANKIE MORELLO», «ROBERTO CAVALI», «CASTELBAJAC», «BILLIONAIRE», «RICH», «KARL LAGERFELD», «VOMIN TALIANI», «TRUSSARDI» , «BAGUTTA», «POMPEI», «KIPLING».

Вартість виявленого товару перевищує 500 євро та потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.

Відповідно до ч. 4 ст. 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.Таким чином, громадянин України не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, товар вилучено до рішення суду.

Закарпатська митниця Держмитслужби
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар