Чи можуть мери міст скасовувати карантин?

травня 05 / 2020
Чи можуть мери міст скасовувати карантин?
Органи місцевого самоврядування не мають повноважень для пом’якшення або скасування карантину на території України, це виключно прерогатива уряду.

Таку заяву на брифінгу зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Він пояснив, що рішення щодо карантину не ґрунтуються на тому чи іншому баченні чиновників.

Аби виходити з відповідними ініціативами, МОЗ збирає епідеміологів та вірусологів, досліджує іноземний досвід, і вже з огляду на це робить свої пропозиції, пише Уніан. “Яку аргументацію почали використовувати ті чи інші мери міст мені не відомо. Принаймні, до нас за консультаціями або до фахівців на місцях вони не зверталися, тому мабуть це суто політичне рішення”, – зазначив міністр. Він нагадав, що МОЗ буде пропонувати пом’якшення карантинних заходів з 11 травня.

“Якщо ми говоримо про юридичну частину, то згідно з законом про інфекційні хвороби, чітко визначено, що ведення карантину на території країни це виключно прерогатива виключно Кабінету міністрів”, – підсумував Степанов.

Нагадаємо, Міська влада Мукачева Закарпатської області дозволила відкрити парки та торгові центри з 4 травня, незважаючи на те, що загальнодержавне послаблення карантину має розпочатися з 11 травня.

«З понеділка парки та торгові центри будуть відкриті для містян. Відповідне рішення прийнято комісією ТЕБ і НС», – повідомила Мукачівська міськрада в п’ятницю, 1 травня.

Згідно з повідомленням, торгівельні центри у місті працюватимуть за умови дотримання низки вимог: використання відвідувачами засобів захисту – респіраторів або захисних масок; забезпечення персоналу засобами захисту (окулярами або щитком) та рукавицями; проведення дезінфекції всіх приміщень кожні 2 години; перебування в приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів; дотримання дистанції між відвідувачами не менше 1,5 метра; наявність дезінфекторів на вході. Додамо, що раніше подібні умови уряд затвердив для роботи ринків в умовах карантину.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар