У Рахівській ДПІ роз’яснюють платникам податків особливості заповнення декларації задля отримання податкової знижки

липня 02 / 2024
У Рахівській ДПІ роз’яснюють платникам податків особливості заповнення декларації задля отримання податкової знижки

Працівники Рахівської ДПІ надають кваліфіковану допомогу платникам податків щодо заповнення декларації для отримання податкової знижки, а також регулярно консультують з інших питань щодо податкового законодавства.

Податківці роз’яснюють, що платник податків може подати заповнену податкову декларацію особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, чи подати в електронній формі, скориставшись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет платника», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації.

Податкова знижка – це можливість громадянина повернути частину сплаченого податку на доходи за певні послуги, які були здійснені протягом звітного податкового року платником податку. Для підтвердження цих витрат платнику потрібно додати копії платіжних та розрахункових документів.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого, як заробітна плата (підпункт 166.4.2. статті 166 Податкового кодексу України). Тобто отримати податкову знижку може лише фізична особа, яка отримує офіційно зарплату і платить з неї податок на доходи. Приватний підприємець отримати податкову знижку не може (підпункт 14.1.170 статті 14 Податкового кодексу України).

Податкова знижка надається у поточному році за наслідками попереднього звітного року. У разі, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.

Податкову декларацію для отримання податкової знижки за наслідками звітного 2023 року можна подати до 31 грудня 2024 року.

За матеріалами Рахівської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар