КБЗ з депутатами Богданської ТГ відбулась важлива зустріч

червня 04 / 2023ЗУСТРІЧ З ДЕПУТАТАМИ БОГДАНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
На запрошення голови Мільчевича Степана Антоновича, директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК обговорив з депутатами Богданської сільської ради питання сплати податків Карпатським біосферним заповідником до бюджету села, забезпечення населення паливними дровами та оформлення речових прав на ново приєднані території заповідника.
Микола Рибак проінформував присутніх, що Карпатський біосферний заповідник в останні роки став потужною бюджетоутворювальною установою для семи територіальних громад Рахівського, Тячівського та Хустського районів Закарпатської області. Що стосується Богданської ТГ то за 2022 рік заповідником сплачено до місцевого бюджету 10 288 588 грн податків з яких 9 318 864 грн земельний податок, 848 362 грн прибутковий податок і 121 362 грн рентна плата за використання лісових ресурсів. Також за 5 місяців поточного року сплачено 1 725 613 грн податків з яких 1 390 549 грн земельний податок, 323 677 грн прибутковий податок і 11 387 рентна плата за використання лісових ресурсів.
Слід зазначити, що у зв’язку з військовим вторгненням російської федерації на територію України Карпатський біосферний заповідник, як установа яка повністю фінансується з Державного бюджету, не отримує достатньо коштів для сплати земельного податку який відповідно до встановлених ставок у 2022 році для Карпатського біосферного заповідника становив у 50 разів більше як за аналогічний податок встановлений для державних лісогосподарських підприємств. У 2023 році ця різниця складає відповідно у 30 разів.
Враховуючи зазначене, несплаченими зобов’язаннями щодо земельного податку за 2022 рік по Богданській територіальній громаді складає 5 300 394 грн і за 2023 рік відповідно 1 044 322 грн.
Через таку ситуацію, з метою недопущення надалі збільшення суми несплаченого земельного податку, директор заповідника Рибак М. П. звернувся до депутатів про надання пільги Карпатському біосферному заповіднику зі сплати земельного податку на період дії воєнного стану.
Обговорено питання проведення ВСР для забезпечення населення паливними дровами та шляхи прискорення отримання правовстановлюючих документів на ново приєднану територію.
Домовились про проведення наступної зустрічі адміністрації заповідника з депутатами Богданської сільської ради у ІV кварталі цього року.
Категорія : Економика


Залишити Коментар