До уваги закарпатців: тариф на комуналку зросте ще більше

червня 11 / 2021

Тариф на опалення вже наступного сезону може зрости на 20-40% залежно від компанії, що обслуговує. Експерти дають такий прогноз через те, що Кабмін скасував спецзобов’язання "Нафтогазу" продавати за низькими цінами газ для теплокомуненерго. У компанії вже повідомили, що з червня і на найближчі 13 місяців ціна для тепловиків буде на рівні 7,42 грн за кубометр. А це вище, ніж уже закладено в тариф.

Яких цін на опалення чекати споживачам і як влада хоче допомогти тепловикам впоратися з боргами, читайте в матеріалі.



Тариф на опалення восени: скільки він може коштувати
У тарифі на опалення багато складових, туди входять витрати на поточний, капітальний ремонт, зарплати працівників теплокомуненерго (ТКЕ) і так далі. Але найбільше ціна на опалення залежить від вартості газу, за якою ТКЕ купують його у "Нафтогазу". Як стверджує глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко, газ – це 80% собівартості опалення. А вартість газу, яка була закладена в тариф на опалення минулої зими, набагато менша, ніж та, що пропонують зараз.

"Якщо дивитися на собівартість газу, за якою затверджували тарифи раніше, то ціна була не вище ніж 5,5-6 тис. грн за тисячу кубів. А в наступному опалювальному сезоні собівартість газу для теплокомуненерго буде вищою щонайменше на 30-40%", – каже Попенко.

За його словами, тариф на опалення до опалювального сезону зросте на 20-25%. Але зростання цін залежить не тільки від вартості газу, а й від самих теплокомуненерго.

"У нас є великі теплокомуненерго, які ще й виробляють електроенергію. Вони її продають і за рахунок цього мають можливість знижувати витрати на той же капремонт, на поточний ремонт. Відповідно, великі теплокомуненерго, Київ, Дніпро та інші, не настільки збільшуватимуть вартість послуг, основний удар припаде на невеликі компанії, в містах, де проживає 20-50 тисяч осіб. Там буде дуже серйозне зростання вартості послуг і великі проблеми як у самих компаній, так і в споживачів", – розповідає Попенко.

Водночас, за словами члена експертної ради Міністерства енергетики Геннадія Рябцева, тарифи немало залежатимуть і від позиції місцевої влади.

"Теплокомуненерго працюють з різною ефективністю, у них різна кількість абонентів, на яких можна розділити витрати, так само різна довжина тепломереж і їхня якість, різні тепловтрати. Якщо орган місцевого самоврядування не буде щось робити, щоб компенсувати витрати тепловиків, то до тих 20%, на які зросте вартість газу, додасться ще близько 15-20%. Якщо нічого не зміниться, до початку опалювального сезону тарифи зростуть на третину", – говорить він.

До чого призведе зростання тарифів?
Зростання тарифів відчують усі громадяни, які користуються централізованим опаленням, зокрема і пенсіонери. Але не менше за споживачів від зростання тарифів постраждають і самі тепловики. Річ у тому, що більшість населення просто не має таких доходів, які дозволяють з легкістю заплатити за дорогі енергоносії. Чим більше зростають тарифи, тим більше людей не може собі дозволити оплачувати комуналку і тим більше накопичуються борги населення.

За словами Попенко, коли з 1 січня цього року тарифи на опалення зросли на 20%, уже в січні борг перед тепловиками збільшився на 5 млрд грн.
Категорія : Економика


Залишити Коментар