За комуналку в лютому доведеться заплатити більше: як зростуть суми в платіжках

лютого 13 / 2021
Українці через похолодання в січні використовували приблизно на 10% більше Гкал тепла, ніж у грудні, що внесе корективи на ціни у платіжках. На ці 10% зростуть і суми. Опалення одного квадрата коштуватиме 33 грн.

Зазначимо, що тариф на тепло підвищувати не будуть. Платіжки за газ ма ли вирости на 30%. Однак Офісу президента вдалося домовитися з постачальниками і вони заднім числом знизили тарифи до "не більш ніж 6,99 гривень за куб".

Координатор житлово-комунальних й енергетичних програм Громадської мережі "Опора" Тетяна Бойко розповіла, що рішення знизити ціни заднім числом – небезпечний хід для ринкового механізму."Незрозуміло, які преференції отримає група гравців ринку, яка пішла на ці домовленості, адже це – начебто добровільна робота в збиток. Це – сигнал, що правила поставки можна порушувати – і за це нічого не буде, якщо можна знижувати ціну, якщо хочеш, то чому не можна підвищувати в потрібний момент?", – говорить Бойко.

Усім, хто використовує від 100 кВт/год, доведеться заплатити на 78 гривень більше за електроенергію. На цю суму збільшили вартість колись пільгових перших 100 кВт/год. Зазначимо, що пільгу на опалення (90 копійок за 3000 кВт/год) скасували. Тепер ті, хто опалює будинки струмом, повинні будуть платити за повною ціною – 1,68 грн за кВт/год. Їхні витрати на комунальні послуги можуть зрости на 2-4 тисячі грн.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар