В нашій області в середньому на одного працюючого припадає 1,4 пенсіонера

лютого 11 / 2021

10 лютого відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якому взяв участь Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус. Учасники засідання – члени колегії, керівники всіх структурних підрозділів Головного управління – працювали в режимі zoom.

На порядку денному – підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області у 2020 році.

Як зазначила Анастасія Пентек, голова колегії, начальник Головного управління, минулого року до бюджету Фонду області з усіх джерел фінансування надійшло понад 9,1 мільярда гривень, що на 11,1 відсотка більше, ніж у 2019 році. З них 8 мільярдів 796,5 мільйона спрямовано на виплату пенсій та грошової допомоги 263,5 тисячі пенсіонерів.

Планові показники з надходження коштів, які адмініструють органи Фонду, виконано на 120,1 відсотка, понад план зібрано 5,5 мільйона гривень, за додатковими ставками збору надійшло 95,6 мільйона гривень, або на 9,9% відсотка більше планового показника.

Надходження частки єдиного соціального внеску становить понад 4,1 мільярда гривень, з якої 50 відсотків становлять надходження від бюджетних установ області, 45% – промислових підприємств (в тому числі 23% – бюджетоутворюючих) та 5 відсотків – фізичних осіб-підприємців.

– Спостерігаємо невтішну картину щодо зменшення кількості працюючих, – інформувала Анастасія Пентек. – Сьогодні в нашій області в середньому на одного працюючого припадає 1,4 пенсіонера. При цьому це співвідношення в розрізі районів різниться: якщо на Ужгородщині на одного працюючого припадає пів пенсіонера, то на Воловеччині – 2,6, на Тячівщині – 2,1 пенсіонера. Відповідно зростає і навантаження на бюджет Пенсійного фонду.

Разом з тим, в області вживаються заходи із детінізації ринку праці та заробітної плати у сфері зайнятості населення, завдяки яким протягом минулого року легалізовано близько тисячі працівників та додатково мобілізовано в бюджет 1 мільйон гривень єдиного соціального внеску.

Однак, незважаючи на проведену роботу, загальна сума заборгованості є ще значною і становить 65 мільйонів гривень, з якої 51,5 мільйона – борг із відшкодування пільгових пенсій та 13,5 мільйона – несплата страхових внесків.

За минулий рік в рахунок погашення боргу з обов’язкових платежів надійшло 46,4 мільйона гривень, в тому числі єдиного соціального внеску – 43,7 мільйона, з них 32,5 мільйона – від фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

– У 2020 році відповідно до діючого законодавства фахівцями Головного управління проведено 7 масових перерахунків пенсій, в результаті яких середній розмір пенсій зріс на 351 гривню і становить 2814 гривень. Забезпечено своєчасну виплату одноразової доплати в розмірі 1000 гривень 252 тисячам осіб, – інформувала Анастасія Пентек. – Упродовж минулого року призначено 7,7 тисячі нових пенсій, проведено 22,4 тисячі індивідуальних перерахунків. В ході виконання міжнародних договорів призначено 136 пенсій, виплачено пенсії 302 пенсіонерам п’яти іноземних держав, які проживають на території області, на суму 12 мільйонів гривень. Продовжувалась робота щодо переведення пенсійних справ у електронний формат, і на початок 2021-го року вже оцифровано та відправлено до центрального електронного архіву понад 34,7 тисячі пенсійних справ.

Докладніше про пенсійне забезпечення доповіла начальник управління пенсійного забезпечення Вікторія Поляковська.

Про роботу відділів/секторів обслуговування громадян (сервісних центрів) зі співдоповіддю виступила начальник управління обслуговування громадян Наталія Дурунда, зазначивши, що протягом минулого року надано 327,8 тисячі пенсійних послуг.

– Минулого року завершено ремонти приміщень у всіх сервісних центрах Головного управління, і на сьогодні всі вони відповідають єдиним стандартам обслуговування громадян, прийнятим Пенсійним фондом України, – зазначила Анастасія Пентек.

Підсумовуючи засідання колегії, Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус зупинився на основних показниках діяльності, зосередивши увагу на проблемних питаннях.

На завершення Євгеній Капінус підкреслив, що робота кожного управління і кожного працівника зокрема є складовою успішної роботи Пенсійного фонду в цілому.

Головне управління Пенсійного фонду України

в Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар