Перехід на зимовий час: які зміни в організмі може відчувати людина

жовтня 28 / 2023

Уже в неділю, 29 жовтня, українці переходять на "зимовий час": стрілки годинника переведуть на годину назад. Сезонне переведення годинника може негативно впливати на самопочуття та стан здоров'я людей.

view count
311
ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ
Це пов’язано з різними причинами, які передусім базуються на біологічних ритмах організму та впливу зовнішнього середовища на ці ритми, пояснила 24 Каналу лікарка та health-експертка Уляна Вернер.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Як перевести годинник на зимовий час на смартфоні та комп’ютері

ВІДЕО ДНЯ
Play Video
Які порушення можуть виникати унаслідок переведення годинника
Розлад сну
За словами лікарки, перехід на зимовий час передбачає, що дні стануть коротшими, люди відчують зміни у графіку. Як наслідок, це може змінити звичний режим відпочинку та сну і потенційно становить ризики безсоння та загального зниження якості сну.

"Порушення сну можуть призвести до втоми, нездатності до концентрації та роздратованості протягом дня", – пояснила ще один ризик переведення годинників Уляна Вернер.

Зміни настрою та психологічного стану
Часто люди можуть відчувати погіршення настрою і стрес після переходу на зимовий час. Знову ж таки це пояснюється зміною режиму дня, зокрема з тим, що дні стають коротшими, зменшується й кількість годин, які ми можемо провести на сонці. Відтак – знижується рівень вітаміну D в організмі і виробництво серотоніну, а це своєю чергою може провокувати погіршення психічного стану.


Порушення біоритмів
Організм має внутрішній годинник, який власне відповідає за сон, відчуття голоду, активність та інші фізіологічні процеси. А сезонне переведення годинників ці біоритми порушує і організму знадобиться час, аби адаптуватися до нового графіку.

Ризик серцево-судинних захворювань
Люди, які мають проблеми з серцево-судинною системою, можуть мати і серйозніші ризики прееведення годинників. Так, зміна часу може спровокувати порушення функції серця, підвищення артеріального тиску, збільшення кількості епізодів аритмій та інших серцевих проблем.


Лікарка пояснила, що так стається тому, що серцево-судинна система забезпечує транспортування кисню та інших поживних речовин до всіх органів та тканин організму, а будь-який збій в її функціонуванні може призвести до відчутних наслідків.

Детальніше про те, як уникнути цих ризиків і пом’якшити перехід на "зимовий час" – читайте у повному матеріалі 24 Каналу з порадами лікарки Уляни Вернер.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Категорія : Різне


Залишити Коментар