Коли переводити годинник на зимовий час в Україні

жовтня 09 / 2023

Щороку двічі в рік українці переводять годинник. Робити це потрібно навесні та восени, у першому випадку переведення вперед на одну годину, а в другому – на одну годину назад. Багато хто сприймає такі переводи досить болісно, адже деяким не вистачає цієї однієї години, але через кілька тижнів відбувається адаптація.

Суперечки про раціональність цих дій точаться досить давно. Про це подробиці можна дізнатися на сайті vikna.tv, де є чимало матеріалів на цю тему та актуальних новин.


У 2023 році годинник на зимовий час потрібно перевести в останню неділю жовтня, а саме 29 жовтня о 4:00. Люди, які працюють, отримують хоча б один день на адаптацію. Відповідно цього ранку всі українці спатимуть на одну годину довше.

Переваги та недоліки переводу
Вперше подібні дії щодо переведення стрілок годинника на годину вперед і назад провели 1908 року у Великій Британії. Це було зроблено з метою заощадити електричні ресурси. У США подібні дії почалися 1918 року. Сьогодні переведення часу за сезонами практикують у багатьох країнах світу, включаючи Велику Британію, Іран, Ізраїль, Канаду та багато інших.

Прихильники українського переходу впевнені, що завдяки такому підходу можна економити електрику, а противники впевнені, що від подібних дій страждають біоритми людини, а здоров’я загалом погіршується. В цілому небезпеку переведення годинника можна позначити наступним чином:

• організм стає сприйнятливим до захворювань;

• підвищується ризик інфарктів та інших хвороб;

• збільшується кількість ДТП;

• кількість спроб суїциду зростає.

При переведенні години назад у вечірній час починає темніти не о 18:00, а о 17:00. Враховуючи, що у більшості робочий день закінчується саме о 6-й вечора, то доводиться включати світло, а додому їхати при світлі автомобільних фар.

Переведення годинників для школярів та студентів менш болісне, якщо порівнювати з переходом на літній час. До того ж, молоді організми набагато простіше сприймають такий формат переходу і швидко адаптуються до нових умов.Перспективи переведення часу в Україні
Питання про доцільність переведення стрілок годинника неодноразово порушувалося у Верховній Раді України. Поки що воно залишається відкритим, хоча свого часу було багато суперечок щодо заборони переведення часу. Проблема в тому, що країна досить велика і між заходом та сходом досить велика відстань, щоб повноцінно та комфортно жити в єдиному часовому поясі.

Якщо залишити літній час, то на заході світатиме до 9 ранку, а на сході ранок починатиметься о 3 годині ночі. В цьому випадку потрібний грамотний підхід до справи та єдине рішення, при якому потрібно забути про ідею переведення годинників, є використовувати два часових пояса на території України.

До того ж введено новий календар, що є досить серйозним ударом для багатьох людей. Тому додаткові нововведення для українських мешканців у форматі заборони на переведення часу можуть стати серйозним ударом. Найближчим часом до цього питання парламентарі повертатимуться і буде знайдено єдине раціональне рішення.
Категорія : Україна


Залишити Коментар