Уперше на Закарпатті пройде фінальний етап Всеукраїнської шкільної олімпіади з румунської, словацької та угорської мов і літератур

квітня 09 / 2024
🇺🇦🇷🇴🇸🇰🇭🇺 Уперше на Закарпатті пройде фінальний етап Всеукраїнської шкільної олімпіади з румунської, словацької та угорської мов і літератур.

Змагання триватимуть упродовж 9–12 квітня. За звання найкращих в Ужгороді будуть боротися 32 учнів 9–11 класів із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей.

📍Віктор Микита - голова Закарпатської ОДА разом з представниками дипломатичних місій привітали учасників, учителів і журі олімпіади.

💬 «Мовне розмаїття – одна з основ європейської культури, основоположна цінність цивілізованого світу. Тож знаково, що саме наш мультинаціональний регіон сьогодні став безпечним і спокійним майданчиком для учасників з різних областей країни. Завдяки Збройним силам ми продовжуємо розвивати освіту й підтримувати нашу талановиту молодь, яка пришвидшує євроінтеграцію України», – наголосив Віктор Микита.

Очільник області підкреслив, що саме за ініціативи департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА цьогоріч уперше на всеукраїнському рівні започаткована олімпіада зі словацької мови та літератури☝️

✅ Успіхів та перемоги учасникам також побажали Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Александру Віктор Мікула, консул Румунії в Солотвині Граціан-Флорін Пирву, консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Ласло Куті та заступниця Генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгород Габріела Станкова, заступниця директора з операційної діяльності Малої академії наук України Олена Квачевська та інші.

🔹 У складі журі фінального етапу змагань – викладачі філологічного факультету та факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, Фахового коледжу інституту й найкращі вчителі-предметники області.

Цього року в олімпіаді з румунської мови і літератури беруть участь 12 школярів, угорської – 10 та словацької – 8. Бажаємо кожному з них сил, натхнення, мотивації для перемоги 💫
Категорія : Культура


Залишити Коментар