Чеський уряд прийняв рішення збудувати точну копію закарпатської церкви Святого Архангела Михаїла, яка згоріла

червня 08 / 2021

Як відомо, восени минулого року у Празі сталася драматична подія - згоріла церква Святого Архангела Михаїла, привезена до Чехії із Закарпаття у 1929 році.
Це унікальна пам’ятка української народної архітектури з непростою долею.
У 17 ст. Її було збудовано у с. Великі Лучки поблизу Мукачева. Архітектурою храм наближався до так званого бойківського стилю. Прямокутна споруда площею всього 112 кв.м., з вежею і двома шатровими склепіннями зведена без єдиного цвяха. Але селяни не мали коштів на утримання церкви і у 1793 р. продали її багатшому селу Медведівці. Споруду розібрали на бруски й колоди, кожну частинку пронумерували і так перевезли. Там церква прослужила 130 років.
За часів Підкарпатської Русі церкву знову розібрали і потягом перевезли до Праги, де вона збагатила збірку Національного музею Чехословаччини. 2008 року її передали у користування Православній церкві чеських і словацьких вірян.
28 жовтня 2020 р. храм зайнявся. Сухе дерево швидко розгорілося і пожежникам майже нічого не вдалося врятувати…
Чеський уряд надзвичайно засмутила ця подія і він прийняв рішення збудувати точну копію церкви Святого Архангела Михаїла. Кошти на це вже збираються чеською громадою.
Благодійний фонд «Віза» спільно із Закарпатським обласним музеєм народної архітектури і побуту написали листа меру Праги, Надзвичайному і Повноважному послу України в Чеській Республіці Євгену Перебийнісу, у якому висловили бажання долучитися до відновлення реліквії. Для нас важливо, аби храм був збудований саме на Закарпатській землі місцевими майстрами із використанням тутешньої деревини. Ми готові знайти таких фахівців, надати їм точні копії креслень та забезпечити транспортування будівлі.
Сподіваюся, наша церковна спільнота доповнить храм ще й гарним іконостасом. Таким чином церква і надалі належним чином представлятиме закарпатську культуру й духовність у столиці Чехії.Про це повідомив голова фонду «Віза» Володимир Чубірко.
Категорія : Культура


Loading...
загрузка...Залишити Коментар