«День богемістистики і словакістики» відсвяткували в Ужгороді

жовтня 15 / 2020
Розпочалося свято із урочистостей. Олег Коцюба, перший заступник голови Закарпатської ОДА, представники Генконсульства Словацької Республіки м. Ужгород, Закарпатського товариства чеської культури, управління національностей та релігій ОДА, обласних установ та влада міста поклали квіти та вшанували пам’ять відомих діячів Томаша Гарріка Масарика та Мілана Растіслава Штефаніка.

Заходи продовжилися у «Відкритому офісі» при Закарпатській облдержадміністрації.
Перший заступник голови ОДА Олег Коцюба, привітав всіх із Днем захисника України та Святом Покрови Пресвятої Богородиці:

«Дуже важливо, що День Богемістики і Словакістики співпав з нашим державним святом. Нема особливої потреби говорити про невід’ємність культури, архітектури, історії Чехії, Словаччини і України – настільки все переплетено. Зберігаючи національну ідентичність, ми робимо сильніше один одного. Дуже приємно, що облдержадміністрації вдалося долучитися до цього заходу. Всі пам’ятають чудовий чеський фільм «Три горішки для Попелюшки», після якого всі дівчата були зачаровані цією казковою історією. Хочу вам побажати щоб у вас в житті було побільше казкових історій».

Ігор Шніцер, завідувач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн, Ужгородського національного університету нагадав присутнім про історію:
«Святкуванні ми почали зі вшанування пам’яті двох великих людей в історії чеського і словацького народів - Масарика і Штефаніка. Саме ці люди доклали багато зусиль, щоб у 1918 році на політичній карті Європи з’явилася така держава як Чехословацька Республіка, складовою частиною якої у міжвоєнний період був і наш край, що стало для нього «золотим» двадцятиліттям. За цей період було багато чого зроблено, не лише в плані прищеплення демократичних ідеалів та цінностей громадян, але і у плані розбудови інфраструктури нашого краю. Масарик і в меншій мірі Штефанік залишили значний слід в історії краю, і Ужгородський університет намагається пам’ятати і дбати про цю традицію».

Усі охочі мали змогу побачити виставку дитячого малюнка на тему: «Альфонс Муха – видатний художник». А.Муха (1860-1939) - чеський художник, ілюстратор, ювелірний дизайнер і плакатист, один з найвідоміших представників стилю «Арт Нуво». У «Відкритому офісі» експонувалися вибрані роботи учнів Ужгородської дитячої школи мистецтв, які вони намалювали в рамках відповідного конкурсу. Захоплені мистецтвом, діти не полишали улюблене заняття і на виставці, створюючи нові твори.

Любов Павлишин, координаторка представництва Чеського центру в Ужгороді:
«Чеський центр працює при посольстві Чеської Республіки. Займається культурною дипломатією. Основний офіс знаходиться в Києві, однак працюють представництва в усіх регіонах. Ми проводимо багато акцій, цікавих як для академічного, так і творчо-мистецького середовища. Дуже подобається, що дітей надихнула творчість Мухи, надзвичайної людини. Ми якраз підтримуємо такі альтернативні напрями в мистецтві».

Тетяна Сергієнко, голова Закарпатського товариства чеської культури:
«Нас привітали Генконсул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс та Генконсул Чеської Республіки у Львові Владімір Кадлец. Ми вдячні за привітання і місцевій владі, підтримка якої нам необхідна, щоб ми мали змогу досліджувати творчість таких діячів, як Божена Нємцова та Альфонс Муха, інших історичних постатей Чехії, Словаччини і України».

Відтак з діяльністю Закарпатського товариства чеської культури присутніх ознайомили під час фото-презентації.

Чеські і українські народні пісні у виконанні аматорського ансамблю «Розмарія» з обласного організаційно-методичного центру культури (керівник - Ганна Дрогальчук) стали додатковою естетичною складовою святкового заходу.Категорія : Культура


Залишити Коментар