Карпатський кінофестиваль: більше 100 «гірських» фільмів з усіх континентів, переможці – з 8 країн

жовтня 14 / 2020
116 учасників із 45 країн світу, близько 80 «гірських» кіноробіт за 10 днів, сотні глядачів онлайн і тисячі слів вдячності й вражень: в Ужгороді завершився перший Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль.

Переможці фестивалю – фільми з України, Словенії, Афганістану, Нової Зеландії, Австралії, Ірану, Польщі, Великої Британії.

Організатори фестивалю (Закарпатська фільмкомісія) підкреслили, що захід відбувся повністю на волонтерських засада та не отримав жодної підтримки місцевої влади. Журі кінофестивалю - Римма Зюбіна, Антоніо Лукіч, Олександр Мавріц, Андрій Суярко, Сергій Тримбач.

«Фестиваль відбувся вперше, і я сподіваюсь буде мати життя й надалі. Ми показали всьому світу, що ми варті уваги й вміємо займатися кіно. Фестиваль зроблений за підтримки волонтерського руху, та творчих людей Закарпаття», – зазначив координатор Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю В'ячеслав Єгоров.

«З гордістю скажу, що про нас вже знають точно не тільки на Закарпатті. За період фестивалю у нас було 70 постійних відвідувачів, а рекорд онлайн-переглядів – 300 унікальних глядачів. Дякую всім, хто взяв участь у нашому фестивалі, ви всі дуже важливі», – додав він.

Представниця суддівської колегії, акторка Римма Зюбіна під час оголошення переможців фесту зазначила: «Цей кінофестиваль зробили кілька людей, які сумлінно перекладали та титрували всі фільми. Це – колосальна робота».

«У кожному фільмі ми шукали щось дотичне до своєї душі. Для мене було насолодою дивитися ці всі фільми. Як кінематографіст слідкувала за монтажем, повторюваністю кадрів,переходами, зміною локацій та планів. Передивилась в деталях всі фільми, які брали участь у фестивалі, ретельно виписувала з них цитати. Я рада, що взяла участь у цьому проєкті, сподіваюсь, що він відбудеться і в наступному році», – підкреслила Римма Зюбіна.

Переможці Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю:

За віру добро та справедливість, найкращий ігровий повнометражний фільм, де перемогу здобула стрічка «Тільки диво» (2019), режисер Олена Каретник, (Україна).

За вклад в збереженні культури малих народностей та неперевершену операторську роботу,найкращий документальний повнометражний фільм – «Останні мисливці Гренландії» (The Last Ice Hunters) (2017), режисери Jure Brece ljnik Rozle Bregar (Словенія).

За неперевершену передачу історії, найкращий ігровий короткометражний фільм, – «Індичка» (Elephantbird) 2020, режисер Masoud Soheili (Афганістан).

За особливий погляд на культуру, спорт та філософію подорожей, найкращий документальний короткометражний фільм – «Політ над Кіліманджаро» (TheKFS), режисер RichardSidey, (Нова Зеландія).

За неперевершену атмосферу дикої природи, найкращий анімаційний короткометражний фільм – «ЗИМА»(The Winter), режисер Xin Li (Aвстралія).

За захоплюючий монтаж таракурси зйомок, найкращий промо-ролик – «Систані Белуджистан» (Sistan&Balouchestan), режисер Meysam Babaei (Іран).

Також журі виокремили спеціальні відзнаки:

За неординарну передачу та особливий погляд – «Документальний фільм»(DocumentaryMovie), (2019), режисерів Katarzyna Warzecha,Piortа Pawlusа(Польща)

За сміливість, пригодницький дух та прагнення перемоги над самим собою – «Забіг на даху світу» (Running The Roof) (2020), режисер AlexisTymon, BenCrocket, (Велика Британія)

Приз глядацьких симпатій – «Домовина» (2019) режисера Кідіма Тарасова (Україна).
Категорія : Культура


Залишити Коментар