За привласнення 3 млн грн грантових коштів ЄС на проєкті відновлення лісів судитимуть підприємця із Закарпаття

березня 04 / 2024


За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора будівельного товариства. Його обвинувачують у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах, легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом і підробленні офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Йдеться про схему незаконного привласнення грантових коштів у 2021-2022 роках, під час втілення одного із заходів транскордонного проєкту у лісовій галузі.

Встановлено, що на території держпідприємства «Ужгородське лісове господарство» планували створити сучасний лісовий розсадник з інноваційною теплицею для вирощування дерев і кущів. Для його будівництва лісгосп оголосив тендер, а фінансування робіт здійснювалося за рахунок грантових коштів, виділених Європейським Союзом.

Маючи на меті заволодіння грошима, директор будівельного товариства – переможець тендеру – разом із пособником залучив до схеми ряд фіктивних підприємств та закупив конструкцію для встановлення плівкової теплиці за завищеними цінами. Вони підробили офіційні документи, де вказали, що вартість устаткування – 5,2 млн грн. При цьому ринкова ціна на необхідне обладнання становила майже 2,2 млн грн.

Таким чином підприємець разом із пособником незаконно привласнили 3 млн грн грантових коштів, які в подальшому легалізували та зняли з банківських рахунків, перевівши в готівку.

За ініціативи прокурорів на нерухоме майно та транспортні засоби обвинуваченого накладено арешт. Також для відшкодування завданих збитків у розмірі 3 млн грн до суду заявлено цивільний позов.

В Ужгородському міськрайонному суді вже триває розгляд провадження стосовно ще одного фігуранта вказаної схеми – очільника лісового господарства. Йому інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Відомо, що він належним чином не перевірив придбане обладнання та підписав документацію для виплати підприємцеві коштів за значно завищеними рахунками.

Водночас матеріали щодо пособника підприємця виділені в окреме провадження, а сам чоловік перебуває у розшуку.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали підрозділи ТУ ДБР, розташованого у м. Львові.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.



Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар