На Закарпатті суддю засудили до ув’язнення: що стало причиною

серпня 13 / 2021
Адвокати обвинуваченого судді хотіли відвести суддів апеляції ВАКС.

Адвокат судді Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика хотів відвести суддів апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від розгляду його скаргу на вирок, яким Тулика визнали винним в одержанні неправомірної вигоди та засудили до 6 років позбавлення волі.

Проте 22 липня АП ВАКС йому відмовила, повідомляє «Слово і діло».

У своїй заяві адвокат Тулика зазначив, що дана справа слухається неуповноваженим складом суду, оскільки суддя Боднар С.Б. не може бути головуючим суддею, а може бути суддею-доповідачем. Крім того, підставою для звернення до суду з вказаною заявою стало те, що на даний момент, у відповідності до положень КПК України, судді Тулик є обвинуваченим у цьому кримінальному провадженні, однак прокурор Висоцька Н.В. під час надання своїх пояснень в судовому засіданні назвала його засудженим. Водночас судді не зробили прокурору жодних зауважень, а тому, на думку адвоката, за принципом «мовчазної згоди» колегія суддів займає аналогічну із прокурором позицію.

Судді відмовили йому у відводі колегії.

Як відомо, 16 лютого ВАКС визнав суддю Тулика винним в одержанні неправомірної вигоди та зловживанні впливом. Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права обіймати посаду судді протягом 3 років із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

За версією слідства, за 10 тисяч гривень суддя Тулик погодився розглянути на користь заявника цивільну справу про стягнення боргу. Як вказали в САП, судді інкриміновано вчинення злочину, передбаченого частини 3 статті 368 КК України, тобто одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах третьої особи дії з використанням наданого йому службового становища.
Категорія : Кримінал


Залишити Коментар