Пів сотні землетрусів за кілька годин: новий рік у Японії почався з катастрофи

січня 01 / 2024

Після землетрусу магнітудою 7,6, що стався у центральному регіоні Японії, у країні оголосили попередження про цунамі. Влада закликала жителів "негайно евакуюватися". Евакуацію також оголосили у кількох областях російського Далекого Сходу.

За останні три години у центральній частині Японії сталося понад 30 землетрусів магнітудою від 3,6 до 7,6.

Жителів прибережного району Ното у префектурі Ісікава попросили "негайно евакуюватися", повідомила національна телекомпанія NHK.

NHK повідомила, що хвилі заввишки 5 метрів можуть досягти Ното.

Влада також випустила попередження про цунамі у сусідніх префектурах Ніігата та Тояма, попередивши, що хвилі там можуть сягати 3 метрів.

На каналах громадського телебачення транслюють на весь екран напис "ЕВАКУЮЙТЕСЯ". Жителів закликають терміново переміститися на височини попри зимову погоду.

У соцмережах з'явилися кадри землетрусу, зняті на станціях метро та у приватних будинках.

Понад 32 тисячі будинків у префектурі Ісікава залишилися без електрики, повідомляють місцеві органи влади. У деяких районах префектури багато будинків обвалилися.

"Вони не змогли врятувати мою доньку". Понад 150 людей загинули через землетрус у Непалі
Швидкісні потяги "Сінкансен" між Токіо та префектурою Ісікава, де розташований епіцентр землетрусу, припинили рух, повідомили у компанії

Внаслідок землетрусу у місті Вадзімі у префектурі Ісікава спалахнула велика пожежа.

Пожежа у префектурі Ісікава, що почалась через землетрус

З атомних електростанцій, розташованих уздовж Японського моря, не надходило жодних повідомлень про порушення, заявило Управління ядерного регулювання країни.

До них входять п'ять реакторів на станціях "Охі" і "Такахама" компанії Kansai Electric Power у префектурі Фукуї.


У храмі Онохіосі в Канадзаві впали частини будівлі

АЕС "Шика" компанії Hokuriku в Ісікаві, розташована найближче до епіцентру землетрусу.

На станції ще до початку землетрусу зупинили два реактори для регулярної перевірки і не помітили жодних наслідків стихійного лиха, повідомило агентство.

ЯпоніяАВТОР ФОТО,JMA
Підпис до фото,
Метеорологічне агентство Японії на своєму сайті публікує мапу районів, яких може накрити цунамі

Фіолетовою лінією позначена територія, на якій оголосили "попередження про потужне цунамі", з можливою висотою хвиль понад 3 м. Червоний колір - хвилі до 3 м, а жовтий - один метр та менше. Блакитна лінія показує місця, де дещо змінився рівень моря.

Можливих наслідків землетрусу очікують на російському острові Сахалін. У прибережній частині західного узбережжя острова оголосили евакуацію.

"Це була суцільна темрява". Як матір з немовлям виживали 4 дні під завалами
Про загрозу цунамі також оголосили у Владивостоці.

Японське метеорологічне агентство (JMA) повідомляло, що десятки поштовхів магнітудою 4,0 або більше балів вразили центральну частину Японії у понеділок. Поштовхи тривали понад півтори години, найсильніший стався о 16:10 за місцевим часом (07:10 за Гринвічем) магнітудою 7,6.

Кілька місцевих ЗМІ повідомили, що це було перше "велике попередження про цунамі" з 2011 року. Тоді на північному сході Японії стався потужний землетрус, який спричинив хвилі 40 метрів заввишки.


Внаслідок стихійного лиха загинули близько 18 тисяч людей, десятки тисяч стали вимушеними переселенцями.

Хвилі цунамі спричинили аварію на електростанції Фукусіма, яка стала найсерйознішою ядерною катастрофою з часів Чорнобиля.

"Так було на Фукусімі". Один вкрай небезпечний сценарій, який може статися на ЗАЕС
Японія є однією з найбільш сейсмоактивних країн на Землі завдяки своєму розташуванню на так званому Тихоокеанському вогняному кільці, де стикаються багато тектонічних плит.

Постійна загроза землетрусів змусила Японію розробити одну з найдосконаліших у світі систем попередження про цунамі.
Категорія : Світ


Залишити Коментар