NASA зафіксувало найбільший торнадо на Сонці

березня 29 / 2023
NASA зафіксувало найбільший торнадо на Сонці

Торнадо виникло біля північного полюса і пройшло поверхнею Сонця. Воно складалося з бурхливих вихорів плазми неймовірної висоти. “Сонячний торнадо” відбувався протягом декількох днів, після чого розвіявся у хмару іонізованого газу.

“Цей стовп плазми, що обертається, висотою в 14 земних куль виливав на Сонці краплі розпеченого матеріалу розміром з Місяць.

Я не можу уявити собі більш пекельного місця”, – зазначив астрофотограф Ендрю Маккарті, який розмістив відео торнадо у Twitter.

Як відомо, висота цього торнадо на Сонці склала 178 тисяч кілометрів. Раніше вчені вже фіксували такі торнадо, однак тоді їхні розміри сягали 25-100 тисяч кілометрів.

Вчені наголошують, що для жителів Землі це торнадо не несло жодної небезпеки, оскільки наша планета знаходиться далеко від Сонця. А от для Місяця небезпека є, адже викинута плазма може досягти його поверхні.

“Після виверження торнадо пролетів над північним полюсом Сонця. До Землі чи будь-якої іншої планети він не наближався”, – розповів космічний фізик з Університету Редінга Метью Оуенс.
Категорія : Світ


Залишити Коментар