З Праги хочуть переселити 30 тисяч українських біженців в інші райони

червня 20 / 2022

Згідно інформації мерії Праги через велику завантаженість та не здатність забезпечити велику кількість біженців близько 30 тисяч їх хочуть переселити в інші регіони Чехії. Водночас регіони великого бажання приймати їх теж не хочуть.
Від 5 до 10 тис. українських біженців можуть переїхати з Праги до інших регіонів Чехії, однак це повинно відбуватися виключно на добровільній основі, заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан в ефірі Чеського телебачення. Разом із столичним мером Зденеком Гржибом вони зійшлися на думці, що до переїзду людей треба мотивувати.

Ракушан погодився з Гржибом, що у Празі склалася складна ситуація з розміщенням біженців, проте він не думає, що столицю залишать 30 тис. українських громадян, про які каже градоначальник. Міністр зазначив, що й інші європейські мегаполіси зіштовхнулися з подібними труднощами.

Як зазначається, Зденек Гржиб, Віт Ракушан та прем'єр-міністр Петро Фіала обговорили ситуацію з біженцями у Празі у п'ятницю. Вони домовилися розробити комплекс заходів, які б мотивували українців переїжджати в менш завантажені регіони ЧР. Також буде вироблено механізм координації, за допомогою якого відбуватиметься їх переїзд.

Повідомляє – Радіо Прага.
Категорія : Світ


Залишити Коментар