В Словаччині відмінили надзвичайний стан, але деякі обмеження залишаються

травня 15 / 2021
В Словаччині відмінили надзвичайний стан, але деякі обмеження залишаються
14-го травня словацька влада прийняла рішення про передчасне закінчення надзвичайної ситуації (núdzový stav - словац., скор.- НС). НС безперервно тривав в країні з 1-го жовтня 2020-го року, тобто більше як 7 місяців. З суботи 15-го травня НС вже не діє.

Головне: з 15-го травня вже не діє заборона виходу з дому, обмеження пересувань по країні та заборона зібрань, скупчення людей. У всякому разі, всі інші карантинні обмеження і надалі діють. Хоча НС зрушений - надалі діє надзвичайна ситуація (mimoriadna situácia - словац.). Надзвичайна ситуація була проголошена в Словаччині 12-го березня 2020-го року.

Разом зі зрушенням обмежень громадського життя (пересування, зібрання та ін.) відмінюється і так званий трудовий обов'язок для лікарів і мед.персоналу - під час НС, вони не мали права звільнитися і т.д. З якого переляку влада таки вирішила відмінити НС? По-перше, об'єктивно покращується ситуація з захворюваністю, з понеділка нас чекають нові послаблення карантинного режиму і всіх інших "пандемічних приколів". Ну, а по-друге, словацька влада знайшла, так би мовити, правову заміну для НС. Якщо згадати історію питання, то НС був введений для того, щоб безперешкодно використовувати державні резерви, проводити перепрофілювання лікарень тощо - тобто аби в держави були розв'язані руки в боротьбі з пандемією. Тепер правова потреба в НС для виконання всіх цих процедур відпала. Справа в тому, що днями парламент СР прийняв новий закон про економічну мобілізацію. Його метою є законодавче закріплення можливості вжиття певних заходів економічної мобілізації не лише у виняткових і надзвичайних станах, але і в надзвичайних ситуаціях - яка, нагадаю ще раз - продовжується і донині, починаючи з 12-го березня 2020 р.

Під час надзвичайної ситуації застосовуються певні правила - обмеження можуть бути накладені на фізичну особу, зокрема, в інтересах захисту життя, здоров'я та майна. Також на людей можуть бути покладені обов'язки цивільного захисту населення - під цим може матися на увазі й будь-яка фізична, або розумова діяльність, виконання певних професійних обов'язків тощо. Міністр охорони здоров’я Владімір Ленгварський (Vladimír Lengvarský - словац.) підтвердив, що навіть після скасування НС, постанови Управління охорони громадського здоров’я все ще діятимуть - це стосується і носіння масок, респіраторів в певних місцях, або наприклад, правил роботи закладів торгівлі, побуту та ін. Так само і так званий ковід-автомат, в новому форматі, але все ж таки буде діяти і після зрушення НС - з 17 травня 2021 року. Травень починається з приємних речей. Побачимо, що буде далі.
Euhosti.blogspot.com, Олександр Токмаков.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...Залишити Коментар