Вперше у світі: Уряд Словаччини зобов'язав армію протестувати все населення на COVID-19

жовтня 19 / 2020
В першій хвилі коронавірусу Словаччину і Чехію називали найуспішнішими країнами щодо боротьби з covid-19. Це було наприкінці квітня – початком травня. Все літо і Чехія, і Словаччина, образно кажучи, спочивали на лаврах. Люди поїхали на море, подорожували по Європі. Та з початком осені все змінилось..
Зараз і Чехія, і Словаччина найгірші в ЄС, щодо ширення covid-19. На 10-мільонну Чехію – майже 101 тис. хворих. На 5-мільонну Словаччину – 22 тис. хворих. Для порівняння: в 83-мільонній Німеччині – 67 тис. хворих (всі дані на вечір 18.10., див. тут). В Чехії споруджують польовий шпиталь. Словаччина ж готується до тестування всього населення – це буде вперше в Європі.

Вперше прем’єр Словаччини Ігор Матович (Igor Matovič – словац.) повідомив про те, що країна проведе поголовне тестування населення декілька днів тому. І це була не думка про можливий сценарій, а повідомлення про початок загальнонаціональної операції. А вчора кабінет міністрів Словаччини провів термінове позачергове засідання, на якому затвердив програму і порядок тестування (подробиці та відео на словац. – тут). Загальнонаціональна акція отримала назву “Спільна відповідальність” (Spoločná zodpovednosť – словац). Головним режисером тестування буде армія, тобто збройні сили Словаччини (Ozbrojené sily (OS) SR – словац.). За повідомленням прем’єра влада вже закупила 13 млн. антигенних тестів. Ці новітні діагностичні тести на covid-19 швидко (протягом 15-20 хвилин – авт.) виявляють фрагменти білків вірусу шляхом тестування зразків, зібраних з порожнини носа людини за допомогою тампонів. В США, наприклад, такі антигенні тести вперше були використані в травні поточного року (див. тут). Влада Словаччини сподівається, що за допомогою тестів зможе виявити “… до 30% позитивного населення на хворобу covid-19”. Безумовно, що такий відчайдушний крок влади піде на користь всьому суспільству – дуже швидко вдастся відділити хворих від здорових, що буде сприяти різкому уповільненню ширення вірусу. Це шанс уникнути локдауну (подробиці див. тут) та якомога швидше повернутися до нормального життя і повнокровного функціонування економіки.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь (Jaroslav Naď – словац.) сказав, що до операції тестування населення залучать 8 тис. професійних військовиків, крім того буде залучена і частина особового складу поліції та пожежників, представників державних і місцевих урядів – всього в тестуванні приймуть участь близько 10 тис. осіб, працюючих на державу. Безпосередньо ж тестуватимуть населення медики. За повідомленням міністра охорони здоров’я Словаччини Марека Крайчі (Marek Krajčí – словац.) в країні, загалом близько 19 тис. фельдшерів та 34 тис. медсестер, тож є кому швидко і професійно обслуговувати людей. Графік тестування буде таким:
– 23-25 жовтня пілотне тестування в окресах (районах – укр.), де зараження найбільш масштабне – Наместово (Námestovo – словац.), Тврдошин (Tvrdošín – словац.), Дольний Кубін (Dolný Kubín – словац.), Бардейов (Bardejov);

– 30 жовтня – 1 листопада – перша хвиля поголовного тестування населення;

– 6-8 листопала – друга хвиля поголовного тестування населення.

До часу тестування влада Словаччини буде постійно комуніковати з населенням, людям будуть повідомлені всі деталі та порядок тестування по районам, містам. Раніше говорилося про те, що пункти тестування будуть розгорнуті поблизу, чи в приміщеннях де проходять вибори – щоб населенню були знайомі адреси, куди слід йти. Передбачається, що тестування буде безкоштовним для тієї частини населення (в тому числі і для іноземців з ВНЖ/ПМЖ), яке має обов’язкове медичне страхування. Щодо того, чи буде тестування обов’язковим чи добровільним (умовно – читай далі – авт.) поки що нема офіційного рішення влади. Але вже ясно, що тестування буде “добровільно-примусовим”. Як автор цієї статті – вітаю подібний підхід. Матович щодо добровільності тестування казав таке: “…я особисто думаю, що це мусить бути добровільним, але той, хто не візьме участь, просто не буде мати ті вигоди, які держава буде надавати наступного року…”. Мова йде про те, що для “відмовників” буде нова, зовсім інша ціна медичного страхування, тощо. Прем’єр додав: “…якщо такі люди кажуть, що вони просто не йдуть на тестування, я не бачу ні найменшої причини для тих відповідальних людей, які знають що таке ковід… вкладати надалі гроші на медичне забезпечення для тих, безвідповідальних…” (подробиці див. тут). Тож, як завжди, залишайтеся з цим блогом – про нові деталі тестування буду повідомляти постійно. А головне – залишайтеся здоровими!))
Категорія : Світ


Залишити Коментар