Щоб дістати візу в Чехію треба виграти лотерею – нові правила

жовтня 03 / 2020
Нові правила реєстрації для подачі заяв на окремі цілі заяв на довгострокові візи та дозволи на проживання.Для цілей сезонного працевлаштування та спільного проживання родини терміни подачі заяв будуть призначатися на підставі жеребкування. Для подачі заяв з іншими цілями заявники мають реєструватися e-mailом.

Конкретні правила реєстрації згідно окремих цілей:

I. Довгострокові візи з метою сезонного працевлаштування та довгострокові візи / дозволи на проживання з метою спільного проживання родини

Впроваджується система реєстрації у формі жеребкування. Реєстрація буде здійснюватися з метою призначення термінів особистої подачі заяв на період від 26.10.2020 до 22.01.2021 р.

Серед всіх поданих заявок Міністерство закордонних справ ЧР обере шляхом жеребкування та призначить для заявників термін подачі заяв на період від 26.10.2020 до 22.01.2021 р. у наступній кількості:

812 заявників на довгострокові візи/дозволи на проживання з метою спільного проживання родини;
116 заявників на довгострокові візи з метою сезонного працевлаштування
До жеребкування допускаються лише реєстраційні заявки, подані відповідно до таких правил та термінів:

Реєстрація відбуватиметься у такі дні і години:
від 01.10.2020 до 15.10.2020 р. кожного понеділка, вівторка, середи і четверга, у період від 14:00 до 15:00 год.
Заявник повинен дотримуватися правил місцевої приналежності, тобто його місце реєстрації повинне знаходитися у межах консульського округу Генерального консульства ЧР у Львові
Заявник особисто або його вповноважений представник на підставі нотаріально завіреної довіреності повинен прибути до Генерального консульства ЧР у Львові за адресою м. Львів, вул. Антоновича 130А.
Заявник може зареєструватися з метою призначення терміну подачі лише 1 заяви.
Виняток: Одночасно зі своєю заявкою можна зареєструвати і свою дитину, молодшу за 15 років.
Вповноважений представник може зареєструвати лише 1 заявника.
Виняток: Одночасно із заявником представник може зареєструвати і дитину заявника, молодшу за 15 років.
Заявник не може одночасно реєструвати і себе, і згодом на підставі доручення третю особу.
Заявник повинен надати:
свій внутрішній паспорт (інші документи, наприклад водійське посвідчення чи військовий квиток, не приймаються);
копію сторінки внутрішнього паспорта з підтвердженням місця реєстрації (прописки) і копію сторінки закордонного паспорта з особистими даними;
якщо заявник має новий внутрішній паспорт у формі ID-картки, він повинен також надати довідку про місця реєстрації особи, видану Державною міграційною службою України.
у випадку спільного проживання родини заявник повинен додатково надати копію дозволу на проживання у ЧР особи, з якою він буде спільно мешкати, та метричне свідоцтво (про народження чи шлюб), яке доводить зв'язок з цією особою.
Вповноважений представник повинен надати:
копію сторінки внутрішнього паспорта заявника із особистими даними;
копію сторінки внутрішнього паспорта заявника з підтвердженням місця реєстрації;
якщо заявник має новий внутрішній паспорт у формі ID-картки, потрібно також надати довідку про місця реєстрації особи, видану Державною міграційною службою України;
копію сторінки закордонного паспорта заявника із особистими даними;
нотаріально завірену довіреність;
свій внутрішній паспорт / ID-картку;
копію сторінки свого закордонного паспорта з особистими даними.
у випадку спільного проживання родини вповноважений представник повинен додатково надати копію дозволу на проживання у ЧР особи, з якою заявник буде спільно мешкати, та метричне свідоцтво (про народження чи шлюб) заявника, яке доводить зв'язок з цією особою.
Заявник повинен сплатити адміністративний збір у розмірі 1000 чеських крон у еквіваленті євро готівкою (оплата карткою чи іншою валютою неможлива) відповідно до актуального місячного курсу. У жовтні 2020 р. цей збір складає 37,- євро. Збір не підлягає поверненню.
Після сплати збору заявнику видається контрольний талон (підтвердження сплати адміністративного збору) з унікальним номером, який буде предметом жеребкування. Оплата збору не надає право на призначення терміну подачі заяви на візу.
Про результат жеребкування зареєстровані заявники безпосередньо не інформуватимуться (телефоном, електронною поштою чи іншим чином). Інформація про те, чи конкретний талон виграв у жеребкуванні, а також конкретний термін особистої подачі заяви будуть опубліковані лише на веб-сайті консульства не пізніше 23.10.2020 року. Консульство цього ж дня також опублікує контрольні номери талонів, які не виграли жеребкування для призначення терміну особистої подачі заяви.

Якщо учасник, який виграв жеребкування, в опублікований термін не прибуде, термін пропадає.

Наголошуємо, що реєстрація для подачі заяви на робочу карту у вищезгаданий період від 01.10.2020 до 15.10.2020 р. не гарантує, що заявнику буде призначений термін подачі заяви. Це лише реєстрація претендентів на призначення терміну, з яких буде випадковим чином шляхом жеребкування вибрано вищевказану кількість заявників, які згодом будуть повідомлені через веб-сайт консульства про свій термін подачі заяви.

Також звертаємо увагу, що навіть якщо Ви подали заяву на візу, не гарантується, що вона буде видана. Рішення щодо заяви приймає Міністерство внутрішніх справ ЧР.

У момент реєстрації кожному заявнику надаватиметься письмова інформація про правила та права заявників стосовно описаної вище системи реєстрації. Заявники своїм підписом погоджуватимуться з умовами реєстраційної системи.

Podrobnosti losování

Після 15.10.2020 року консульство невідкладно надішле Міністерству закордонних справ (МЗС) перелік усіх унікальних номерів контрольних талонів, отриманих заявниками під час їх реєстрації.

У МЗС відбудеться жеребкування, в якому випадковим чином будуть обрані 928 номерів контрольних талонів (з них 116 з метою сезонного працевлаштування та 812 з метою спільного проживання родини).

МЗС не матиме ніякої інформації про імена заявників, тобто воно не буде знати, якому заявнику належить той чи інший номер контрольного талону.

Після цього 928 номерів контрольних талонів, які виграють у жеребкуванні, будуть надіслані назад до консульства, яке потім, щонайпізніше до 23.10.2020 р., оприлюднить їх на своєму веб-сайті. Одночасно будуть оприлюднені також і ті номери контрольних талонів, які не були обрані.
Категорія : Світ


Залишити Коментар