Наприкінці вересня землю накриє найпотужніша за рік магнітна буря

вересня 09 / 2020
Наприкінці вересня землю накриє найпотужніша за рік магнітна буря
Фахівці назвали дату геошторму, розповіли, кому потрібно побоюватися метеоударів і що зробити, щоб здоров’я в ці дні не постраждало, пише РБК-Україна.
За даними Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця, ФІАН, пік потужного удару доведеться на 27 вересня, але метеохвилювання затягнуться на кілька днів – з 25 по 28 число.
Магнітною, або геомагнітною, бурею називають обурення геомагнітного поля, яке може тривати від кількох годин до кількох діб. Геомагнітні бурі викликаються надходженням в околиці Землі обурених потоків сонячного вітру і їх взаємодію з магнітосферою планети.
Від магнітних бур, в першу чергу, страждають люди з метеозалежністю, літні люди, ті, хто страждає хворобами судин, серця, гіпертоніки. Лікарі радять тримати під рукою необхідні ліки в небезпечні дні. У період геомагнітних хвилювань можливий занепад сил, головний біль, яка переходить в мігрень, стрибає тиск, виникають проблеми зі сном. Особливо небезпечним днем в найближчій перспективі стане 27 вересня, але самопочуття може погіршитися до цієї дати і після неї.
У ці дні потрібно менше часу перебувати під впливом відкритих сонячних променів. Але це правило, в першу чергу стосується літнього часу. Експерти радять виходити на прогулянки, але краще вранці і ввечері. Варто зробити зранку легку зарядку, потім – контрастний душ. А ввечері прийняти розслаблюючу теплу (але не гарячу) ванну. Вдень намагатися уникати стресів, зайвих фізичних навантажень і не перепрацьовувати.
Щодо харчування, то рекомендації тут універсальні: пити більше води, виключити солодощі, солону і гостру їжу.
Категорія : Світ


Залишити Коментар