Затримано студента, який допомагав ворогу підірвати оборону Харкова

травня 16 / 2024
🔹 Затримано студента, який допомагав ворогу підірвати оборону Харкова

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, на початку 2024 року 18-річний харківʼянин — студент одного з місцевих вишів — через месенджер почав спілкуватись зі співробітником фсб по Бєлгородській області рф. За співпрацю з ворогом йому пообіцяли винагороду.

Від представника російської спецслужби студент отримав завдання зібрати дані про місця базування ЗСУ та військової техніки у Харкові. Ці відомості були необхідні рф для планування нового наступу на регіон.

Підозрюваний пішки обходив місто та намагався знайти місця базування українських військових. Він приховано фотографував локації, позначав координати у Google-maps та передавав співробітнику фсб рф.

Правоохоронці затримали студента у Харкові в порядку ст. 208 КПК України.

У затриманого вилучено мобільний телефон з доказами його розвідувально-підривної діяльності на користь рф. Крім того, за «роботу» на ворога він встиг отримати частину коштів у розмірі 10 тис грн.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснює Управління СБУ в Харківській області.
Категорія : Україна


Залишити Коментар