Мобілізація після 18 травня: які зміни чекають студентів і чи будуть обмеження по віку

травня 15 / 2024
Мобілізація після 18 травня: які зміни чекають студентів і чи будуть обмеження по віку
Військовозобов’язані чоловіки-студенти можуть розраховувати на відстрочку від призову згідно з законом про мобілізацію – законодавство не визначає граничної вікової норми. Натомість є певні умови стосовно освітнього рівня – він має бути вищим за раніше здобутий. Про це розповів юрист Дмитро Дончак.

Варто нагадати, що вже 18 травня набуде чинності законопроєкт про посилену мобілізацію.


Він зокрема визначає категорію осіб, що мають право на відстрочку від мобілізації.


Юрист зауважує, що відповідно до переліку осіб, які не підлягають мобілізації, що наведений в статті 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, до цього списку належать:

“… здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти та здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури”.

“Як бачимо, в зазначеній нормі законодавства взагалі відсутня вказівка щодо граничного віку таких здобувачів освіти”, – підсумував Дмитро Дончак.

Тобто сама норма не визначає певні вікові обмеження для військовозобов’язаних студентів.


Саме тому військовозобов’язані чоловіки, незалежно від віку, можуть розраховувати на право відстрочки від призову за умови, якщо вони навчаються на рівні вищому від того, який чоловік вже здобув.
Категорія : Україна


Залишити Коментар