Пенсії в Україні: кому підвищать виплати у 2024 році

вересня 29 / 2023
Пенсії в Україні: кому підвищать виплати у 2024 році

У межах індексації пенсій 2024 року в Україні виплати зростуть для абсолютної більшості отримувачів.

Індексація відбудеться за новою бальною системою.

Зазвичай її проводять щороку у березні, заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович у ефірі телемарафону.

“Пенсії підвищать усім українцям, які вийшли на заслужений відпочинок не пізніше, ніж три роки тому. Задля цього бюджет Пенсійного фонду збільшили на 100 млрд грн. Ці гроші надійдуть до ПФУ із внесків з зарплат військових”, ‒ сказала вона.


Бальна система нарахування пенсій дозволить осучаснити виплати. Зараз українці, які вийшли на пенсію в різні роки, але мали однаковий стаж та середню зарплату, мають різний розрахунковий розмір виплат. Однак протягом років середня зарплата в Україні зросла в декілька разів, тому розрахована за старою формулою пенсія була різною.

“Законодавство передбачає, що якщо людина вийшла на пенсію 2000 року, то їй нараховували пенсію, виходячи із заробітку 2000 року. Індексацію не проводили щороку, а якщо й проводили, то занижували. Це несправедливо. Люди розуміють, що працювали однакову кількість років, у них була однакова за купівельною спроможністю зарплата, а ось пенсії дуже відрізняються”, – розповіла міністерка соцполітики.

Саме тому за кожен місяць роботи українським пенсіонерам нарахують бали. Якщо людина отримувала середню зарплату, то їй буде нараховано 10 балів. Якщо зарплата була вищою, то буде нараховано, наприклад, 11 балів. А якщо меншою – дев’ять балів. Ці бали щороку будуть перераховувати назад у пенсію відповідно до актуальної середньої зарплати.
Категорія : Україна


Залишити Коментар