Військовий облік жінок з 1 жовтня: відповіді на три головні питання

вересня 26 / 2023
Військовий облік жінок з 1 жовтня: відповіді на три головні питання

Міністерство охорони здоров’я відповіло на головні запитання щодо військового обліку жінок з 1 жовтня. Про це повідомив сайт МОЗ.

Усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо вже мають перебувати на військовому обліку, пояснили.


Ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків і жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Тож від січня цього року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання.

Заклад освіти за два місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Що зміниться з 1 жовтня
З 1 жовтня на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували.

Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації.


Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі.


Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть три роки – до 31 грудня 2026 року.

Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих трьох років (до 31.12.2026).

Що буде з працевлаштуванням
До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка.

Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобовʼязане повідомити про неї Територіальний центр комплектування.


Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

А як щодо виїзду за кордон
Жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон.

Починаючи з 1 жовтня жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок – не буде.

Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати держкордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні.

Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.
Категорія : Україна


Залишити Коментар