Україна
849 Переглядів
1 Рейтинг
Сім найпоширеніших міфів про мобілізацію, в які вірять українці
серпня
23
/ 2023
Українці переповідають один одному багато міфів про мобілізацію. Адвокат Роман Сімутін розкрив сім найпопулярніших з них на своєму youtube-каналі.
Міф перший.
Якщо розлучитися з дружиною і у рішенні суду пропишуть, що неповнолітня дитина проживає з батьком – тоді військовозобов’язаний не підлягає мобілізації.
Ще пів року тому військкомати вважали це підставою для умовного надання статусу чоловіка, який самостійно виховує дитину віком до 18 років. Наразі це не працює.
“ТЦК вимагає рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або встановлення факту самостійного виховання дитини”, – каже Сімутін.
Міф другий.
Повістка. яка вручається родичам незаконна.
Повістка вважається належно врученою, якщо її дали військовозобов’язаному особисто в руки, наголосив адвокат.
Міф третій.
Розлучений біологічний батько трьох дітей не підлягає мобілізації.
“Є чітка вимога закону. Мобілізації не підлягає чоловік на утриманні якого перебуває троє і більше дітей. Ключове слово – утримання. Якщо ви не сплачуєте, або у вас є заборгованість по аліментах, ви підлягаєте мобілізації. А відстрочку матиме якраз чоловік, який одружився з вашою колишньою дружиною”, – зазначив адвокат.
Міф четвертий.
ТЦК створений незаконно.
“ТЦК створений незаконно, вручення повістки не приймаю і тому подібне. Навіть коментувати такі дурниці не хочу”, – каже Сімутін.
Міф п’ятий.
Про інвалідність та непридатність до армії.
В Україні існує МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) та ВЛК (військово-лікарська комісія), і мають різні критерії оцінки придатності: МСЕК може встановити другу групу інвалідності, а ВЛК визнати придатним до служби.
Незалежно від групи інвалідності чоловік може проходити службу виключно в добровільному порядку, навіть якщо ВЛК вважає вас придатним, наголошує Сімутін.
Міф шостий.
Студенти, люди з інвалідністю теж можуть отримати повістку.
“Для того, щоб вас не притягнули до відповідальності, повинні мати з собою документи, що підтверджують наявність відстрочки для мобілізації”, – зазначає адвокат.
Міф сьомий.
Бронювання на роботі.
Багато хто думає, що якщо підприємство оформляє на людину бронь і їй вручили повістку, то можна спокійно йти в ТЦК і тоді вас не мобілізують. Але це не так.
“Мобілізують. І таких випадків безліч. Вам потрібно дочекатися офіційного підтвердження бронювання”, – наголосив адвокат.
Категорія : Україна
Схожі Новини
-
червня 08 / 2022
-
травня 17 / 2022
-
серпня 21 / 2022
-
листопада 05 / 2022